سری Redmi Note 9 در مارس ۲۰۲۰ اولین رونمایی جهانی خود را در هند انجام داد. یک ماه بعد ، شیائومی این ترکیب را برای اروپا و سایر بازارهای دنیا معرفی کرد. بر خلاف Redmi Note 9 Pro که در هند راه اندازی شده است ، دستگاهی که برای مناطق دیگر ارائه می شود دستگاه دیگری با نام رمز “joyeuse” است. این تلفن هوشمند سرانجام دریافت به روزرسانی اندروید ۱۱ را آغاز کرد.

Redmi Note 9 Pro (joyeuse) با MIUI 11 مبتنی بر اندروید ۱۰ روانه بازار شد. مانند اکثر گوشی‌های شرکت شیائومی ، این دستگاه سال گذشته به MIUI 12 به روز شد. با این حال بنا به دلایلی ، این شرکت بروزرسانی اندروید ۱۱ را منتشر نکرده است. در حالی که نوع هندی (کورتانا) ، که به Redmi Note 9S نیز معروف است ، این به روزرسانی را در نوامبر سال ۲۰۲۰ دریافت کرد.

گفته شد ، به روزرسانی اندروید ۱۱ Redmi Note 9 Pro (joyeuse) برای نسخه چهانی با شماره ساخت V12.0.1.0.RJZMIXM در حال اجرا است. ساخت نرم افزار در مرحله ‘Stable Beta’ است. به هر حال ، تمام واحدهای Redmi Note 9 Pro، از جمله سایر مناطق مانند روسیه ، اندونزی ، ترکیه و تایوان باید در روزهای آینده به روز رسانی اندروید ۱۱ را دریافت کنند. علاوه بر این ، این گوشی همچنین مجاز به به روزرسانی MIUI 12.5 می‌باشد.