در اوایل این ماه شایعات پایدار ثابت شدند: هوآوی برند Honor خود را به شرکت های چینی فروخت. اعتقاد بر این بود که ممنوعیت های مختلفی که Huawei توسط دولت ایالات متحده متحمل شده است ، باعث فروش آن شده باشد.
رن ژنگ فئی ، بنیانگذار هواوی ، در یک گردهمایی کارمندان شرکت اعتراف کرد که فروش این محصول ضروری است زیرا واحد تلفن های هوشمند “به دلیل عدم دسترسی مداوم به عناصر فنی مورد نیاز تحت فشار شدید قرار دارند.”
وی افزود هواوی می تواند از پس مشکلات برآید ، اما تصمیم گرفت آنر را بفروشد تا در صورت راکد شدن کانال های فروش ، افراد شاغل و همچنین توزیع کنندگان آن، شغل خود را از دست ندهند.
رن ادامه داد: پس از موج تحریم های شدید آمریکا علیه هواوی فهمیدیم برخی سیاستمداران آمریکایی می خواهند ما را بکشند، نه این‌که فقط ما را اصلاح کنند.
او می خواهد آنر پس از جدایی از هواوی، بزرگترین رقیب هواوی شود و می‌گوید انگیزه کارمندان آنر باید در این حد قوی باشد که بتوانند شرکت مادر سابق خود را سرنگون کنند و از آن سبقت بگیرند.
اما در حال حاضر دستیابی به این هدف فاصله زیادی دارد ، زیرا فروش گوشی‌های Honor حدودا فقط ۲۶٪ از فروش کل هواوی را تشکیل می داد