کمپانی وان پلاس در سال ۲۰۲۰ گام‌هایی استوار در بازار موبایل برداشت تا جایگاه خود را مستحکم‌تر سازد. این برند در سال گذشته سه مدل گوشی پرچمدار و سه مدل میان رده تازه معرفی کرد که دو مدل از آن‌ها همچنین از شبکه ارتباطی ۵G هم پشتیبانی می‌کردند. حالا این سازنده چینی قصد دارد مسیر سال گذشته را با چند مدل گوشی جدید دیگر ادامه دهد. پیش بینی می‌شود که دو گوشی جدید وان پلاس ۹ و ۹ پرو تا پایان سه ماهه اول امسال حتما عرضه شوند. همچنین برخی گزارش‌ها به نسخه لایت این خانواده اشاره دارند که ظاهرا قیمت کمتری هم دارد.

یک افشاگر در ماه گذشته گزارش کرد که هر دو گوشی جدید وان پلاس ۹ و ۹ پرو با باتری ۴۵۰۰ میلی امپر ساعتی معرفی می‌شوند.  حالا هم مکس جمبور، افشاگر معروف، این ادعا را تایید کرده است. او همچنین می‌گوید هر دو پرچمدار جدید وان پلاس با شارژر پیش فرض درون جعبه عرضه می‌شوند. زمانی که اپل شارژر را از جعبه اصلی گوشی جدید آیفون خود حذف کرد، دیگر می‌دانستیم که به دنبال آن بسیاری دیگر از سازندگان همین اقدام را خواهند کرد. حتی کمپانی بزرگ سامسونگ که اپل را برای این اقدامش به سخره گرفته بود هم در معرفی گوشی جدید پرچمدار Galaxy S21 شارژر را از جعبه آن حذف کرد. اما ظاهرا وان پلاس چنین برنامه‌ای ندارد و حتی می‌خواهد که امکان شارژ را در گوشی‌های پرچمدار جدید خود در مقایسه با سال گذشته ارتقا هم ببخشد. این سازنده چینی گوشی هوشمند وان پلاس ۸T خود را با توان شارژ پرسرعت ۶۵ واتی عرضه کرد و این تکنولوژی حالا استانداردی برای گوشی جدید وان پلاس ۹ خواهد بود.

وان پلاس-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین
وان پلاس-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین

تصاویر منتشرشده و منتسب به گوشی جدید وان پلاس ۹ و ۹ پرو نشان می‌دهد که هر دو مدل با باتری دو سلولی طراحی شده‌اند که همچنین تکنولوژی شارژ سریع را هم تایید می‌کند. بدین ترتیب هر دو گوشی جدید وان پلاس ۹ و ۹ پرو به باتری ۴۵۰۰ میلی آمپر ساعتی و شارژ سیمی ۶۵ واتی مجهز می‌شوند. همچنین برخی شایعه‌ها به پشتیبانی نسخه پرو از شارژ بی سیم ۴۵ واتی اشاره دارند. از طرفی هنوز نمی‌دانیم این امکانات در نسخه ارزان‌تر لایت هم موجود است یا خیر.

بر اساس شایعه‌های اخیر، گوشی جدید وان پلاس ۹ و ۹ پرو از اسنپدراگون ۸۸۸ قدرت می‌گیرند و از نماایشگر اولد با نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی هم بهره می‌برند. نسخه استاندارد این خانواده نمایشگر در ابعاد ۶٫۵۵ اینچ با وضوح تصویر فول اچ دی پلاس از نوع تخت دارد و نسخه ۹ پرو به نمایشگر خمیده ۶٫۷۸ اینچی کواد اچ دی پلاس مجهز شده است. همچنین دوربین این دو گوشی جدید حاصل همکاری وان پلاس و Hasselblad است. در حال حاضر گفته می‌شود که این گوشی جدید پرچمدار در ماه مارس آماده معرفی می‌شود. انتظار می‌رود که در هفته‌های آینده شاهد انتشار خبرهای بیشتری در این باره باشیم.