هوآوی همچنان سرسختانه در تلاش است تا مطمئن شود که سری پرچمدارانش را در آینده بدون هیچ خللی روانه بازار خواهد کرد. این کمپانی چینی اخیرا پرچمدار جدید خانواده Mate 40 خود را با موجودی محدود Kirin 9000 روانه بازار کرد. این سری موجودی کمی در بازار دارد و در بسیاری از فروشگاه‌ها به سرعت به اتمام رسید اما همچنان هوآوی مفتخر است که توانسته برخلاف تحریم‌ها سنگین آمریکا پرچمدارانش را روانه بازارهای بین المللی کند. هوآوی روند تحقیق و توسعه سری جدید پرچمداران P و Mate خود را متوقف نکرده و قرار است پرچمداران P50 و Mate 50 را هم عرضه کند.

تولید تراشه‌های Kirin 9000 کمپانی هوآوی برای این خانواده‌های جدید پرچمدار کمتر از ۹ میلیون واحد خواهد بود. این سازنده حتی پس از عرضه خانواده Mate 40 هم مدعی شد که سفارش‌های تراشه kirin 9000 را برای گوشی جدید P50 و Mate 50 رزرو کرده است.

نسخه استاندارد گوشی جدید هوآوی P50 از نرخ تازه سازی ۹۰ هرتزی پشتیبانی می‌کند اما نسخه پیشرفته و سطح بالاتر آن نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی خواهد داشت. این سری درست مانند خانواده Mate 40 با تراشه Kirin 9000 و Kirin 9000E عرضه می‌شوند. علاوه بر این کیفیت نمایشگر در این خانواده بسیار خوب است و از لنزهای لیکا هم در دوربین اصلی پنل پشتی استفاده می‌شود. سیستم تصویربرداری اصلی تقریبا شبیه به Mate 40 است اما امکان بزرگنمایی در آن تا ۲۰۰ برابر افزایش یافته است.

امکان شارژ پرسرعت سیمی در گوشی جدید P50 با توان ۶۶ وات و شارژ بی سیم پرسرعت آن ۵۰ وات پیش بینی شده است. حداقل می‌دانیم که این مشخصات در نسخه استاندارد وجود دارد. در نسخه پیشرفته آن هم هوآوی احتمالا شارژ پرسرعت ۱۳۵ واتی را در نظر گرفته است.

 

علاوه بر این در گزارش‌ها اشاره شده که این گوشی جدید از HarmonyOS 2.0 استفاده نمی‌کند و رابط کاربری‌اش بدین ترتیب همان EMUI 11 است.

از جنبه‌های دیگر هم گوشی جدید Huawei P50 با بلندگوهای استریو چهارگانه فراگیر و موتور ویبره به روزرسانی شده طراحی شده است. اخیرا هم برخی تصاویر رندری منتسب به این گوشی جدید منتشر شد و برخی خبرگزاری‌ها مدعی شدند که صحت ندارند. برخلاف این ادعاها تقریبا همه متفق القول هستند که بدنه در گوشی جدید هوآوی در مقایسه با گوشی هوشمند Mate 40 سبک‌تر و باریک‌تر خواهد بود.

برخی منابع اگاه معتقدند که کمپانی هوآوی علاوه بر بخش گوشی‌های هوشمند همچنین تمرکز خود را روی تبلت و کامپیوتر رومیزی منعطف کرده است. این سازنده حالا اهمیت بیشتری هم به گجت‌های پوشیدنی می‌دهد.