دوربین iPhone 13 Pro Max

دوربین ایفون جدید ویژگی‌های پیشرفته زیادی دارد که تبدیل به نقطه قوت آن شده‌اند. اپل به‌تازگی سری آیفون ۱۳ را معرفی کرده است که در ادامه موفقیت‌آمیزترین سری آیفون ۱۲ در سال گذشته است و تقریباً تمام جنبه‌های پرفروش‌ترین گجت اپل(یعنی ایفون ۱۲ را ) را بهبود می‌بخشد. یکی از ویژگی‌هایی که در اینگوشی  بسیار بهبودیافته است، سیستم دوربین است که اکنون بیش از هر زمان دیگری پیشرفت کرده است.

“آیفون ۱۳ پرو و ​​آیفون ۱۳ پرو مکس حرفه‌ای‌ترین آیفون ما را با بزرگ‌ترین پیشرفت در سیستم دوربین ما، بهترین عمر باتری در iPhone و سریع‌ترین عملکرد هر گوشی هوشمند، با ایجاد یک استاندارد جدید برای iPhone و گرگ موسویان، معاون ارشد بازاریابی اپل در سراسر جهان گفت: ” “سیستم دوربین حرفه‌ای جدید حتی بیشتر قابلیت‌های عکاسی حرفه‌ای مانند بزرگ‌نمایی تله فوتو، عکاسی ماکرو، سبک‌های عکاسی، حالت سینمایی و همچنین فیلم‌های ProRes و Dolby Vision را ارائه می‌دهد. صفحه‌نمایش Super Retina XDR با ProMotion بهترین صفحه‌نمایش ما است. این برنامه هوشمندانه به محتوای روی صفحه شما پاسخ می‌دهد، عملکرد گرافیکی فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌دهد و برای هرگونه تجربه مشاهده عالی است. “

نمونه‌هایی از سخت‌افزارهای بزرگ است که می‌تواند با نرم‌افزار خوب همراه شود. بیایید کاوش کنیم.

در اینجا مشخصات اولیه iPhone 13 Pro و iPhone 13 Pro Max آورده شده است:

  • دوربین عریض (اصلی): ۱X ، ۲۶ میلی‌متر، دیافراگم f/1.5 ، پیکسل ۱٫۹µm
  • دوربین فوق عریض: ۰٫۵X ، ۱۳ میلی‌متر، دیافراگم f/1.8
  • دوربین بزرگ‌نمایی: زوم ۳ برابر (۷۷ میلی‌متر)

دیافراگم‌های بسیار گسترده‌تر لنزها طبیعتاً نور بسیار بیشتری را در داخل برای نور استثنایی در نور کم می‌گذارد، اما آنچه در اینجا بسیار چشمگیر است سنسور جدید دوربین اصلی است که مجهز به پیکسل‌های بزرگ ۱٫۹ میکرومتر است که بزرگ‌ترین لنزهایی است که تا کنون نصب شده است. آیفون آن‌هایی را که دارای دیافراگم فوق‌العاده گسترده F1.5 هستند، جفت کنید و وعده عملکرد استثنایی دوربین در نور کم بسیار هیجان‌انگیز است. حالت شب این دوربین در حال حاضر به دوربین‌های فوق عریض و تله فوتو نیز کشیده شده است، جایی که به طور خودکار با کمک هوش مصنوعی عکس‌های طولانی‌مدت می‌گیرد.

تثبیت‌کننده نوری تغییر سنسور در iPhone 13 Pro و iPhone 13 Pro Max ، مشابه مدل‌های قبلی وجود دارد و این ویژگی سخت‌افزاری منحصربه‌فرد نیز در اینجا بسیار کمک می‌کند: با ثابت نگه‌داشتن سنسور دوربین، تکان خوردن را از بین می‌برد و جزئیات نور کم را افزایش می‌دهد، حتی زمانی که دستان شما در قوی‌ترین حالت خود نیستند.

نمونه دوربین‌های سری آیفون ۱۳ پرو

سخت‌افزار فقط بخشی از تصویر کامل است. اپل می‌گوید چیپست سریع جدید A15 Bionic ، به لطف قدرت محاسباتی پیشرفته و موتور عصبی بسیار سریع‌تر، عامل اصلی عملکرد کلی بهتر دوربین است. در واقع، الگوریتم‌های پردازش دوربین به‌اندازه قطعات سخت‌افزاری که خود نور را جذب می‌کنند اهمیت دارند و سری آیفون ۱۳ پرو ظاهراً این موضوع را موردتوجه قرار می‌دهد. اصطلاحاً سبک‌های عکاسی به کاربران iPhone 13 Pro/Pro Max اجازه می‌دهد تا از ترجیحات خود استفاده کنند درحالی‌که هنوز از پردازش تصویر پیشرفته دوربین بهره‌مند هستند.

به‌عنوان‌مثال، می‌توانید بین فیلترهایی با شادابی و کنتراست متفاوت و همچنین دمای رنگ، یکی را انتخاب کنید، درحالی‌که هنوز رنگ پوست طبیعی به نظر می‌رسد. چیپست جدید همچنین Smart HDR4 را قادر می‌سازد که کنتراست، رنگ و روشنایی را حتی در شرایط چالش‌برانگیز و پویا افزایش می‌دهد. Deep Fusion ، Apple ProRAW و حالت Portrait با Portrait Lighting نیز روی عرشه قرار دارند که اکنون به لطف قدرت Apple A15 Bionic بهتر از همیشه شده‌اند.

دوربین آیفون ۱۳ پرو و ​​زاویه دید بسیار گسترده و ماکرو

دوربین آیفون 13
دوربین‌های آیفون۱۳

دوربین فوق عریض نیز پیشرفت‌های چشمگیری را شاهد بوده است. در حال حاضر دارای یک دیافراگم فوق‌العاده بزرگ و F1.8 است که نوید قابلیت‌های استثنایی در نور کم را نیز می‌دهد. اپل حتی این توانایی بالقوه را در برابر تعدادی دیگر قرار می‌دهد .

بدیهی است که دوربین جدید ۹۲ better بهتر از دوربین آیفون ۱۲ پرو مکس است. اما این‌همه ماجرا نیست این دوربین همچنین دارای سیستم فوکوس خودکار جدیدی است که نه‌تنها تصاویر واضح‌تر و دقیق‌تری تولید می‌کند، بلکه عملکرد جدیدی از آیفون را نیز باز می‌کند: عکاسی ماکرو اختصاصی. درحالی‌که عکس‌برداری از نمای نزدیک در مدل‌های قبلی آیفون غیرممکن نبود، دوربین فوق عریض سری Apple 13-Pro در حال حاضر حداقل فاصله فوکوس را فقط ۲ سانتی‌متر امکان‌پذیر می‌کند. ماکرو تنها به‌عکس محدود نمی‌شود، بلکه به شما امکان می‌دهد فیلم‌ها، اسلوموشن و ویدئوهای تایم لمس را نیز ضبط کنید. با الهام کافی از سری جدید iPhone 13 Pro می‌توانید ابزار مناسبی برای ذهن خلاق باشید.

دوربین تله فوتو سری آیفون ۱۳ پرو

یک دوربین تله ۳X 77 میلیمتری جدید در iPhone 13 Pro و ۱۳ Pro Max وجود دارد که امکان زوم ترکیبی ۶X را فراهم می‌کند. جدا از نزدیک شدن به سوژه خود. دوربین تله به شما این امکان را می‌دهد که عکس‌های پرتره بهتری بگیرید. چرا بهتر، ممکن است بپرسید … خوب، این تصویر را بیشتر فشرده می‌کند و بنابراین پرتره‌هایی با ظاهر طبیعی‌تر ایجاد می‌کند، با اعوجاج کمتر و تناسب چهره دلپذیرتر که به نظر می‌رسد بهتر از پرتره‌های گرفته شده با لنز وسیع‌تر به نظر برسد. این برای سنین مختلف جزء اصلی عکاسی پرتره بوده است و در نهایت اینکه اپل با ارائه دوربین‌های تله بلندتر و بلندتر بافاصله کانونی بیشتر قدم‌های کوچکی در مسیر درست برداشته است بسیار عالی است.

ویدئوی سری ۱۳ آیفون ۱۳

قابلیتهای فیلم برداری ایفون 13 پرومکس
آیفون ۱۳ و فیلم برداری

ویدئو به‌ندرت گواهی یکی از رویدادهای اعلام ویژگی‌های جدید آیفون بوده است، بیشتر به این دلیل که اپل آن‌قدر ویژگی‌های برجسته مربوط به ویدئو را معرفی نکرده است. این امر با آیفون ۱۳ پرو و ​​آیفون ۱۳ پرو مکس که فیلم‌برداری را بر روی پایه قرار داده‌اند تغییر کرده است.

یکی از ویژگی‌های جدیدی که قطعاً توسط فیلم‌برداران بسیار مورداستفاده قرار خواهد گرفت، حالت Cinematic و ویژگی منحصربه‌فرد آن بر روی rack focus است. تمرکز rack چیست؟ مطمئناً آن را صدها و هزاران بار بدون آنکه متوجه شده باشید دیده‌اید، زیرا تمرکز روی قفسه به معنای تغییر نقطه کانونی در صحنه عکاسی پیوسته و جلب‌توجه بیننده به شخصیت یا بی خاصی است. درهرصورت، آیفون ۱۳ پرو و ​​آیفون ۱۳ پرو مکس به هرکسی اجازه می‌دهد بدون داشتن اطلاعات کافی در این زمینه به فیلم‌های سینمایی دست پیدا کند. کاربران می‌توانند تمرکز خود را در یک فیلم ضبط شده در حین و پس از ضبط و همچنین در برنامه Photos و iMovie برای iOS تغییر دهند، بنابراین سری iPhone 13 Pro تنها دستگاهی است که چنین عملکردی را مجاز می‌کند.

حالت سینمایی در Dolby Vision HDR ضبط می‌شود، درحالی‌که iPhone 13 Pro و iPhone 13 Pro Max مجهز به ProRes.2 هستند، یک کوک ویدئویی که به طور گسترده‌ای به‌عنوان فرمت تحویل نهایی برای تعداد زیادی محتوا، مانند تبلیغات، فیلم‌های کوتاه و پخش استفاده می‌شود. ProRes.2 به لطف چیپست Apple A15 Bionic در سری iPhone 13 Pro پشتیبانی می‌شود. این باعث می‌شود سری آیفون ۱۳ پرو احتمالاً کامل‌ترین دستگاه ضبط ویدئو تا کنون باشد