سفر در زمان

 دوربین  گوشی های هوشمند، راه دور و درازی را پیموده اند تا به اینجا رسیده اند. اگر نگاهی به سیر تحول گوشی های هوشمند بیندازیم، به خوب می توانیم کلمه ” پیشرفت ” را در آن ببینیم. اگر شخصی از سال ۲۰۰۳ به سال ۲۰۲۱ بیاید، فقط دیدن یک گوشی تلفن همراه هوشمند برای سکته کردنش کافی است! ما به تدریج شاهد تغییرات و پیشرفت گوشی های همراه و گوشی های هوشمند بوده ایم، و هنوز هم هر از چند گاهی با اتفاقات ریز و درشتی که در آن ها می افتد و قابلیت های جدیدی که به ان ها اضافه  می شود، تعجب می کنیم، وای به حال کسی که زمان را پریده باشد!

بازار گوشی های هوشمند، امروزه پر است از اتفاقاتی که ما تا چند سال قبل خواب آن ها را هم نمی دیدم، از گوشی های چند بار تاشوی سامسونگ گرفته تا قابلیت های فوق العاده ای که سایر کمپانی ها در گوشی های هوشمندشان اضافه کرده اند همهی این ها به سمت پیش رفته اند که حدس زدن پنج سال آینده را دشوار می کنند. نکته هم در همین جاست. پنج سال آینده در گوشی های هوشمند چه اتفاقی می افتد؟ تصور تماس گرفتن و صحبت کردن با افراد، تا یک جایی از تاریخ، فراتر از قوه تخیل بود، مردم بعد از دیدن نخستین تلفن ها، عملا معجزه می دیدنند. توانایی تماس گرفتن با تلفن بی سیم و چیزی که به هیچ جا وصل نیست، خودش یک پا انقلاب کوپرنیکی بوده است.

این روند تا کجا ادامه خواهد داشت؟

حرفم این است، ما هرگز نمی دانیم تکنولوژی گوشی های هوشمند تا کجا پیش خواهد رفت و این همان چیزی است که جا را برای تغییرات آینده باز می کند. ممکن است امروزه گوشی های هوشمند از نظر ما بی نقص باشند، ولی اینطور نیست. این بی نقص جلوه کردن، ناشی از این است که ما آن ها را همیشه با نمونه های قبلی مقایسه می کنیم و هیچوقت در زمان مقایسه مان، تلفن های آینده وجود ندارند که در مقایسه با آن ها کمبود را احساس کنیم. سوالی که پیش میاید این است که کدام قسمت گوشی های هوشمند، هنوز جا برای اصلاح و ارتقا دارند؟

اگر به شما بگویم، دوربین گوشی های هوشمند، جای مانور دادن بسیار زیادی دارد، احتمالا از تعجب شاخک هایتان تکان بخورد، ولی دقیقا همین طور است و یکی از قسمت هایی که در گوشی های هوشمند، هنوز کار زیادی دارد، همین دوربین آن ها است. در ۶-۷ سال گذشته، مهم ترین دلیل ایجاد رغبت به گوشی های هوشمند، در کنار توانایی اتصال به اینترنت، قابلیت عکس برداری آن ها بوده است.

نقش دوربین در زندگی های امروزی

چه بخواهیم چه نخواهیم، باید قبول کنیم که ما در زندگی های عادی خودمان، امروز سینما راه انداخته ایم و اگر سری به گالری گوشی هایمان بزنیم، عینا می توانیم فیلم چند وقت اخیر زندگی خودمان با ببینیم. اینکه این عکس برداری مدام و تمایل به صبط عکس ها و فیلم های با کیفیت و در تمام ساعات و از هر چیزی که می بینیم و تجربه می کنیم، بحثی است که از موضوع این مقاله خارج است، تنها چیزی که اینجا امیت دارد، ساز و کار احساس نیاز و تولید است. از آنجایی که اکثریت افراد، که مخاطبان و خریداران گوشی های هوشمند هستند، به دوربین این گوشی ها اهمیت بسیاری می دهند، به تبع آن ها، تولید کنندگان نیز به دوربین ها اهمیت خواهند داد تا با برطرف کردن نیازهای بازار، به سود بهتری دسترسی داشته باشند.

درواقع، این احساس نیاز به داشتن دوربین های با کیفیت در گوشی های هوشمند، زمینه ای است برای پیشرفت این دوربین ها و رفع نواقص احتمال آن ها. دوربین تلفن های هوشمند، عملکرد خیلی خوب و ساده ای دارند، ولی هنوز در وادی کیفیت، به دوربین های واقعی نرسیده اند. ما در این مقاله به بررسی تفاوت دوربین گوشی های هوشمند با دوربین های واقعی می پردازیم. اگر شما از افرادی هستید که علاقه زیادی به دوربین های گوشی هوشمند دارید و دوست دارید تمام لحظات خوب زندگی تان را با کیفیت ثبت کنید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

گوشی های هوشمند شبیه دوربین های واقعی نیستند!

بیایید یک لحظه به گوشی های هوشمند امروزی از بیرون نگاه کنیم. همه ی ما در این گوشی ها حل شده ایم و دقیق نگاه کردن به آن ها و شگفت زده شدن از قابلیت های آن ها را کنار گذاشته ایم. امروزه یک صفحه کوچک ۶ اینچی توانایی این را دارد که هم زمان با اتصال دادن ما به شبکه جهانی اینترنت، قابلیت تلفن کردن و عکس برداری را نیز برای ما انجام دهد. در واقع، تلفن های هوشمند، حداقل سه وسیله را در یک وسیله جمه آوری کرده اند! به نظر شما طبیعی است که در همه این ها حداکثر قابلیت را توانسته باشند ارائه کنند؟

ممکن است شما فکر کنید که دوربین های گوشی همراه ضوح و کیفت بسیار بالایی دارند و دقیقا به خوبی دوربین های واقعی عمل می کنند، ولی ابدا این طور نیست. دوربین های گوشی هوشمند، به کمک نرم افزارهای مختلف، قابلیت های خوبی  را ارائه می کنند و این یک حقیقت انکار ناپذیر است ولی نباید باعث آن شود که یرادات بدوی و کمبودهای آنان را نسبت به دوربین های واقعی نتوانیم ببینیم.

 باگ های دوربین های خفن گوشی های هوشمند

دوربین گوشی های هوشمند چه فرقی با دوربین واقعی دارند؟

درست است، گوگل پیکسل ۶، یک دوربین خفن و غول در عکس برداری در شب دارد و در جاهای تاریک، عکس های فوق العاده خوبی را ثبت می کند، گلکسی اس ۲۱ الترا در زوم کردن بی نظیر است، گوشی های کمپانی اپل، می توانند از میز صبحانه هرروز شما به اندازه یک قاب سینمایی خوب فیلم بگیرند و الی اخر، ولی این نباید باعث این شود که ایرادات آن ها را دست کم بگیریم. هر یک از این گوشی های هوشمند، در کنار ارائه دادن یک ویژگی فوق العاده، یک ویژگی را هم کم تر از دوربین ارائه می دهند. در واقع تا امروز هیچ کدام از آن ها نتوانسته اند حسی را که عکس برداری با دوربین به همراه خودش دارد، بازسازی کنند، اگرچه با نرم افزارهای مختلف، کیفیت خوبی را ارائه می دهند.

اگر شما از آن افرادی هستید که دائما در حال عکس برداری هستید، به خوبی می دانید منظورم از حس دوربین واقعی را نداشتن چیست. دوربین های گوشی های هوشمند تقریبا از نظر ارگونومی وحشتناک هستند و تعداد کمی از آن ها دکمه شاتر دارند و این تمام ماجرا نیست، همه آن ها عملا فاقد سایر کنترل های آنالوگ برای تنظیم اولیه دوربین هستند. در حقیقت، بهای ساده تر شدن کار کردن با دوربین های گوشی هوشمند، کم شدن قابلیت های آن بوده است. تفاوت های ریز و درشت زیادی بین دوربین های واقعی و دوربین های گوشی هوشمند شما وجود دارد که انتظار می رود در آینده کمپانی های تولید گوشی، این موراد را اصلاح کرده و این دوربین ها را به دوربین واقی نزدیک تر کنند.

چگونه یک گوشی هوشمند را به یک دوربین واقعی تبدیل کنیم؟

در نهایت امر، بهبود کیفیت دوربین‌های گوشی هوشمند و نزدیک شدن آن‌ها به دوربین‌های واقعی، باعث بهبود تجربه کاربری خاهد شد. با چند حرکت ساده می‌توان گوشی های هوشمند را به سمتی برد که عکس های با کیفیت تری بگیرند و نتیجه کارشان به عکس هایی که با دوربین واقعی گرفته می شود نزیدک تر باشد. در ادامه این مطلب ما آن چن گام ساده ای که می تواند وضع دوربی گشی های هوشمند را بهتر کند را برای شما خواهیم گفت. البته، توجه داشته باشید که این موارد روی گوشی های هوشمند امتحان نشده اند و نمی توان مطمئن بود که دیقیقا جواب می دهند یا نه؟ چیزی که واضح است اهمیت تغییر کردن دوربین گوشی های هوشمند به منظور به وجود آوردن تجربه بهتر از عکاسی با دوربین گوشی است.

  • دستگیره دوربین قابل جدا شدن
  • یک صفحه / چرخ
  • یک دکمه شاتر دوربین

این تقریبا تمام چیزی است که یک گوشی هوشمند برای بهتر شدن و یا حداقل نزدیک تر شدن به دوربین واقعی به آن نیاز دارد. در ادامه ما به توضیح هر یک از این سه مورد خواهیم پرداخت و تاثیر آن ها را در افزایش کیفیت و نزدیک تر شدن به دوربین واقعی برای شما خواهیم گفت، با ما همراه باشید.

دستگیره دوربین قابل جدا شدن

دوربین گوشی های هوشمند چه فرقی با دوربین واقعی دارند؟

این یکی بسیار ساده است و می تواند به راحتی در مجموعه لوازم جانبی موجود بسیاری از تولید کنندگان قرار گیرد. اپل یک مثال درخشان است زیرا آیفون در حال حاضر از فناوری MagSafe برای اتصال مغناطیسی قاب ها، کیف پول ها و پاوربانک ها به پشت آیفون شما پشتیبانی می کند.

Fjorden، یک شرکت از نروژ در حال حاضر روی ایجاد یک دستگیره دوربین MagSafe برای آیفون ۱۲ و آیفون ۱۳ کار می کند، موضوعی که برای من بسیار عزیز و نزدیک است. بنابراین، من در اینجا توقف می کنم و این بحث را برای یک داستان آینده می گذارم زیرا ارزشش را دارد.

یک صفحه / چرخ

این ایده زمانی به ذهنم خطور کرد که در حال کلنجار رفتن با تنظیمات دوربین در پیکسل ۶ پرو جدید بودم. اگر نمی‌دانستید، Google به شما امکان می‌دهد دکمه تنظیم صدا را برای کنترل زوم در برنامه دوربین نقشه برداری کنید. این یک اتفاق خوب است ولی متاسفانه اصلا تجربه کاملی نیست.

دکمه تنظیم صدا در پیکسل ۶ و اکثر تلفن های دیگر به طرز نامناسبی برای کنترل زوم قرار گرفته است. چرا؟ خوب، زیرا از ابتدا قرار نبود چنین کاری انجام شود. این فقط برای کنترل حجم شما در جهت عمودی یا افقی طراحی شده است.

مشکل مشابهی در مورد آیفون اپل وجود دارد. کنترل‌های صدا در این گوشی در سمت چپ و بالاتر قرار دارند که بسیار عالی است، اما اگر از آنها برای زوم استفاده می‌کنید، ماژول دوربین خود را با دست خود می‌پوشانید.

و این یک مشکل جدی است و به سرعت این را به ذهن متبادر می کند که اگر طرایح جور دیگری بود خیلی بهتر می شد. چیزی مشابه و مانند سونی J5 باستانی یا مارشال لندن موسیقی محور. مطمئناً، یکی از این تلفن‌ها یک یادگار است و دیگری یک شکست کامل، اما حتی ناامیدکننده‌ترین محصولات نیز می‌توانند درس‌هایی به ما بیاموزند.

نتیجه چطور می شد؟

بنابراین، اگر این شماره‌گیر مارشال لندن-اسک امروز به تلفن‌های مدرن می‌آمد و به این موارد عادت می‌کرد، چه می‌شد:

  • کنترل صدا – استفاده از آن نسبت به دکمه های ولوم سنتی ساده تر خواهد بود
  • در صورت انتخاب، روشنایی خود را کنترل کنید

بزرگنمایی دوربین خود را کنترل کنید، یک افزودنی بسیار ضروری برای تلفن های امروزی که شامل سیستم های بزرگنمایی پیچیده است.

تنظیمات را در برنامه های تخصصی یا رسانه های اجتماعی، که به شماره گیری ها و نوارهای لغزنده بستگی دارد، کنترل کنید – ویرایش عکس در اینستاگرام یا فتوشاپ، ویرایش ویدیو در TikTok یا iMovie، و حتی نرم افزارهای تولید موسیقی مانند FL Studio برای موبایل.

طومار. بله، به سادگی در فید خود پیمایش کنید – اما در موقعیت بسیار طبیعی دست، بدون نیاز به ژیمناستیک انگشتی

یک دکمه شاتر دوربین دو مرحله ای

دوربین گوشی های هوشمند چه فرقی با دوربین واقعی دارند؟

در ابتدا، این یکی ممکن است کاملاً خود توضیحی به نظر برسد، و تا حدی – اینطور است. گوشی‌های سونی مدت‌هاست که از شاتر دوربین دو مرحله‌ای استفاده می‌کنند. و اگرچه من خودم هرگز گوشی سونی نداشتم، ولی بنا بر شنیده ها این قابلیتی که در گوشی های سونی وجود دارد واقعا کاربردی و خوب است.

مخصوصاً مانند مدل جدیدترین پرچمدار ۱۷۹۹ دلاری اکسپریا پرو ۱ سونی که «نرم‌تر» است و هنگام تمرکز و گرفتن عکس، لرزش را به حداقل می‌رساند. می توانید آن را نگه دارید تا فوکوس کنید، و سپس آن را تا انتها فشار دهید تا ضربه محکم و ناگهانی بگیرید!

تصادفی نیست که دوربین ها به همان شکلی که ساخته می شوند ساخته می شوند. این فقط در مورد تجربه “بهبود” و بیشتر شبیه دوربین نیست. یک دکمه شاتر به دست شما اجازه می دهد تا به طور طبیعی تری روی تلفن/دوربین قرار گیرد و همراه با گرفتن خوب، نه تنها می تواند نحوه عکس گرفتن را تغییر دهد و لذت بیشتری را به شما بدهد، بلکه می تواند ناراحتی یا حتی درد شما را کاهش دهد. ممکن است با کلیک کردن بر روی دکمه شاتر مجازی تلفن خود برای مدت طولانی، به ویژه در منظره، تجربه کنید.

کلام پایانی

دوربین گوشی های هوشمند چه فرقی با دوربین واقعی دارند؟

تقریباً  به همین  سادگی است. یک شماره گیری پیچیده و یک دکمه شاتر این پتانسیل را دارد که روش استفاده از تلفن های هوشمند مدرن را برای همیشه تغییر دهد. من پای آن ایستاده ام! آیا قرار است بازی را برای همه تغییر دهد؟ نه کاملا. برخی ممکن است آن را “بیهوده” ببینند و این منصفانه است. اما مطمئناً می‌دانم که گوشی‌های هوشمند و روندهای اجتماعی به تمرکز قوی‌تر روی دوربین‌ها در آینده اشاره دارد.

علاوه بر این، اغلب اوقات، مردم نمی‌دانند چه می‌خواهند یا چه نیازی دارند تا زمانی که آن را در یک بسته‌بندی فانتزی پیچیده شده ببینند – شاید با لوگوی اپل در پشت آن. در واقع، اگر یک شرکت شناخته شده باشد که روندها را شروع کند، آن اپل است. بچه های کوپرتینویی نیز اتفاقاً می دانند که چگونه سخت افزارهای عالی بسازند. من نمی گویم آنها باید این کار را انجام دهند، اما می گویم کاش انجام می دادند.

کیفیت تصویر و ویژگی های سرگرم کننده یک چیز هستند و با سرعت بالایی در حال ارتقا و بهبود هستند. چند سال پیش، فکر می‌کردم هرگز نمی‌توانیم عکس‌هایی با نوردهی طولانی یا حالت شب بدون سه‌پایه بگیریم، اما هواوی در سال ۲۰۱۸ آن را تغییر داد. همان شرکت اولین نگاه ما به زوم اپتیکال واقعاً دوربرد در سال را به ما نشان داد. بعد.

منبع

نظر شما درباره دوربین های تلفن هوشمند چیست؟ خوشحال می شویم که نظرتان را در کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید. همچنین توجه داشته باشید که این مطلب یک مقاله ترجمه شده است. در صورت تمایل به دسترسی به منبع اصلی مقاله می توانید متن مورد نظر را در این لینک پیدا کنید. در صورتی که این خبر اپدیت یا تکمیل شود، ما آن را در همین سایت با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.