همان طور که احتمالا مطلع هستید، گوشی جدید سامسونگ گلکسی اس ۲۰ در پنل پشتی خود به سیستم دوربین با لنزهای چندگانه مجهز شده است. این سیستم به طور مشخص سه لنز استاندارد، فوق عریض و تله فوتو دارد. درواقع چینش این سه نوع حسگر در سال ۲۰۱۹ به محبوبیت بسیاری دست یافت.

اپل معمولا گوشی‌های خود را در نیمه دوم معرفی می‌کند و ممکن است تصور کنید که آیفون ۱۱ پرو با آن دوربین سه گانه‌اش دیرتر از سایر گوشی‌های مشابه به بازار راه پیدا کرد اما این دوربین قابلیت‌های چشمگیر و منحصر به فردی هم دارد. اپل توسعه دهندگان را قادر ساخت از همه لنزهای سیستم دوربین اصلی به طور هم زمان استفاده کنند. سازندگان اپلیکیشن Filmic یکی از پرسرعت‌ترین طراحان و توسعه دهندگانی بودند که در این باب قابلیت DoubleTake را معرفی کردند. این امکان شرایطی را برای کاربر فراهم می‌کند تا بتواند در هنگام فیلم برداری از همه دوربین‌ها به طور هم زمان استفاده کند. منظور هر سه لنز در دوربین اصلی و لنزهای سلفی دوگانه در پنل جلو است.

این قابلیت جدید مخصوصا برای بلاگرها و تصویربردارانی مناسب است که تمایل دارند از سوژه‌های خود در زوایای مختلف عکاسی کنند. گفته می‌شود که سامسونگ هم در تلاش است تا چنین امکانی را به پرچمداران گلکسی اس ۲۰ خود اضافه کند تا بتواند آن را بدون نساز به دانلود اپلیکیشن جانبی فعال کند. بر اساس این شایعه‌ها، این امکان در گوشی سامسونگ Single Take نام گذاری می‌شود و شما را قادر می‌سازد با هر سه لنز دوربین اصلی به طور هم زمان عکاسی و فیلم برداری کنید.

سامسونگ-گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

پس از آنکه تصویر به ثبت رسید، کاربر می‌تواند انتخاب کند که کدام زاویه یا لنز را برای ثبت نهایی می‌پسندد. اگر سامسونگ از ال جی در این زمینه پیروی کند، قادر خواهید بود هر سه تصویر را ذخیره کنید یا آن‌ها را با افکت بزرگنمایی و کوچک‌نمایی به فایل GIF تبدیل کنید. بلاگرهای ویدیویی هم در استفاده از این امکان می‌توانند آنچه ضبط کرده‌اند را دوباره بررسی کنند.

پیش از این هم شایعه شده بود که سامسونگ امسال مخصوصا به دوربین در گوشی‌های گلکسی اس ۲۰ توجهی ویژه دارد. انتظار می‌رود که دوربین اصلی در ضبط ویدیو از کیفیت ۸K پشتیبانی کند و وضعیت بهبودیافته Pro Mode هم داشته باشد.

در تصویر برداری هم احتمالا امکان پشتیبانی از بزرگنمایی تا ۱۰۰ برابر میسر می‌شود و قابلیت بسیار باکیفیتی به نام Bright Night برای بهبود چشمگیر در تصویربرداری نور کم به آن افزوده خواهد شد.

هنوز مشخص نیست که لنزهای سلفی هم در قابلیت Single Take درگیر می‌شوند یا نه اما امیدواریم همینطور باشد و سامسونگ بتواند پرچمدار جدیدش را از این نظر در حد و اندازه گوشی آیفون ۱۱ پرو ظاهر کند.

رویداد آنپکد سامسونگ هفته آینده ۲۲ بهمن برگزار می‌شود و در خلال برگزاری آن شاهد رونمایی از این خانواده سه گانه شامل گلکسی اس ۲۰، اس ۲۰ پلاس و اس ۲۰ اولترا خواهیم بود.