طبق گزارشات جدید، صاحبان سامسونگ S20 از دوربین عقب اعلام نارضایتی کردند. اظهار کردند که ماژول دوربین عقب S20 شکسته یا خرد شده است.
این شکایات باعث صدور دادخواست علیه این شرکت شد و سامسونگ را به کلاه‌برداری، نقض ضمانت‌نامه و چندین قانون حمایت از حقوق مصرف‌کننده متهم می‌کند. سامسونگ این اتهام را قبول کرد.


برخی از کاربران نیز گزارش داده اند که پوشش شیشه ای ماژول دوربین عقب بدون آن که ضربه ای بخورد، خود به خود دچار شکستگی شده یا ترک خورده است. گزارش‌ها در فروم‌های سامسونگ و شبکه‌های اجتماعی در زمان کوتاهی پس از وقوع این مشکل منتشر و جدی بودن این دادخواست تشدید شد.
مدیر شرکت هاگنز برمن، می‌گوید: «سامسونگ، گلکسی S20 را به‌عنوان گوشی هوشمندی با کیفیت بالا و دوربین حرفه‌ای به فروش می‌رساند؛ اما با وقوع این مشکلات بخش عمده‌ای از عملکرد گوشی از بین می‌رود.»
اگر پوشش شیشه‌ای دوربین گوشی شکسته شود، عملا نمی‌توان از دوربین استفاده کرد و هرگونه درجه‌بندی IP (مقیاس بین‌المللی برای تعیین مقاومت در برابر آب و گردوغبار) را باطل می‌کند.
این مشکل برای تعداد قابل توجهی از گوشی‌های سامسونگ از جمله همه‌ی اعضای سری گلکسی S20 نسخه‌ی ۴G و ۵G و حتی گلکسی S20 FE نسخه‌ی ۴G و ۵G را شامل می‌شود.