دوام آیفون

پس از معرفی و عرضه گوشی ها همواره یوتیوبر ها، علاوه بر نقد و بررسی گوشی که در آن دوربین، کارایی، سخت افزار و طراحی گوشی ها را مورد بررسی قرار می دهد، سراغ دوام گوشی نیز می روند. ما بیشتر تست مقاومت گوشی ها را در پرچم دار های بازار مشاهده می کنیم. 

تمرکز تست مقاومت نیز بیشتر به روی میزان ضربه و خش پذیر بودن دستگاه است. همچنین بررسی کننده ها دوام صفحه نمایش زیر شعله آتش و میزان خم شدن گوشی در برابر فشار را نیز بررسی می کنند. شاید این بررسی ها در ابتدا جزو محتوای جذاب به شمار می آمد. اما امروزه این نوع بررسی دقیق خیلی اهمیت دارد و یکی از عامل های مهم هنگام خرید برای مشتریان میزان مقاومت دستگاه در برابر صدمات است. 

تست مقاومت

در این ویدیو نیز یوتیوبر معروف JerryRIng به بررسی تست دوام  آیفون ۱۳ پرو مکس پرداخته است. او تا چند مرحله خش پذیری صفحه نمایش گوشی در برابر انواع سطوح سخت امتحان می کند. همچنین او در این ویدیو به خش پذیری بدنه پشت و فریم گوشی نیز می پردازد و میزان مقاومت شیشه لنز های دوربین در برابر خش را نیز بررسی می کند. نکته جالب در این بررسی تست شعله است. که آیفون بر خلاف سایر گوشی ها در برابر شعله مقاومت بالایی نشان می دهد و شواهدی از آسیب صفحه نمایش در آن دیده نمی شود. با توجه به این که چندین ثانیه شعله فندک به روی صفحه نمایش گوشی و به طور مستقیم قرار گرفته است اما مقاومت تحسین برانگیز آیفون ۱۳ پرو مکس عالی است. 

برای مشاهده بیشتر جزییات تست مقاومت آیفون ۱۳ پرو مکس این ویدیو را تا انتها تماشا کنید.

نظر شما درباره مقاومت ۱۳ پرو مکس در برابر صدمات چیست؟ آیا با توجه به این برچسب قیمتی می توان به این میزان مقاومت اعتماد کرد و از قاب محافظه یا گلس اضافی برای صفحه نمایشگر استفاده نکرد؟