گوگل پیکسل ۵a با مشکل داغ کردن

پیکسل ۵a با نام تجاری جدید گوگل به‌نام Pixel 5a مشکل جدی در مدیریت حرارتی دارد. تنها چند روز پس از رونمایی ، گزارش‌هایی مبنی بر داغ شدن بیش از حد پیکسل ۵a هنگام فیلمبرداری با وضوح ۴K منتشر شد. اندروید سنترال گزارش داده است که گوشی Pixel 5a فقط با گرفتن چند عکس و فیلم کوتاه ۱۰۸۰p به اندازه زیادی داغ می‌شود.

مشکللات دوربین پیکسل ۵a

بر اساس این گزارش، گوشی پس از چند دقیقه استفاده مداوم از دوربین شروع به کند شدن می‌کند. حرارت زیاد را هشدار می‌دهد و در نهایت فلاش و بعد دوربین را خاموش می‌کند. گفته می‌شود وقتی این هشدارهای بیش از حد گرم شدن ظاهر می‌شود ، دستگاه گرم نمی‌شود. این نشان می دهد که مشکل بیشتر به دلیل نقص سخت افزاری است تا اشکال نرم افزاری. برنامه دوربین در پیکسل ۵a هشدارهای حرارت را در دماهای بسیار پایین‌تر از آنچه باید نشان می‌دهد.
گوگل کماکان به‌دنبال رفع این اشکال است اما هنوز علت و ریشه مشکل را پیدا نکرده و درباره زمان رفع کامل مشکل اطلاعاتی در دسترس نیست.

مشکلات صفحه نمایش پیکسل ۵a

متاسفانه مشکلات Pixel 5a به همین جا ختم نمی‌شود. ظاهراً این دستگاه دارای برخی مشکلات صفحه لمسی است. حداقل چند گزارش، مشکلات تاچ صفحه در نیمه پایینی گوشی را تأیید کرده‌اند. و به نظر می‌رسد این یکی نیز یک اشکال نرم افزاری باشد، زیرا استفاده از گوشی در حالت ایمن چنین مشکلی را نشان نمی‌دهد. گوگل نیز در حال بررسی و حل این موضوع است. Pixel 5a تنها موبایل Google نیست که هنگام استفاده از دوربین هشدار حرارت بیش از حد بدهد؛ Pixel 5 سال گذشته که شباهت زیادی با پیکسل ۵a دارد، همین مشکل را داشت. شاید این مساله با برنامه دوربین این گوشی‌ها ارتباطی داشته باشد.
ریشه این مشکل بزرگ اگرچه مشخص نیست اما می‌تواند تا حد زیادی روی فروش پیکسل که چند روز پیش وارد قفسه‌های فروشگاه شد تاثیر منفی داشته باشد. باید ببینیم گوگل در آینده چه راه‌حلی برای رفع آن تدارک خواهد دید.