کمپانی چینی شیائومی پس از موفقیت دستبند هوشمند Mi Band 4 حالا در تلاش است تا نسل بعدی را هم معرفی کند. گفته می‌شود که این غول تکنولوژی به زودی از دستبند هوشمند جدیدش تحت عنوان Mi Band 5 رونمایی خواهد کرد. البته این اولین باری نیست که درباره این دستبند هوشمند خبری می‌خوانیم. درواقع، پیش از این هم گجت هوشمند مذکور در گزارش‌های افشا شده است و توانسته‌ایم به برخی مشخصات و جزئیات آن دسترسی پیدا کنیم.

حالا هم شایعه دیگری توسط TizenHelp درباره همین دستبند هوشمند جدید منتشر شده است. به لطف گزارش این خبرگزاری، حالا می‌دانیم که باید از Mi Band 5 چه انتظاراتی داشته باشیم.

شیائومی-دستبند هوشمند-ساعت هوشمند-علاالدین-پاساژ علاالدین

شیائومی با رونمایی از هر نسل تازه امکانات و قابلیت‌های جدیدی را به این گجت‌های پوشیدنی محبوب خودش اضافه می‌کند. این بار به نظر می‌رسد که قرار است شاهد اضافه شدن موارد بسیاری از این نظر باشیم. با توجه به تصاویری که اخیرا در همین مورد در فضای وب منتشر شده است، دستبند جدید شیائومی Mi Band 5 سه قابلیت تازه دارد. منظور از این امکانات جدید مدیریت استرس و تنفس کاربر، DND سفارشی و همچنین عملکرد پرداخت NFC جهانی است.

در باب NFC باید بگوییم این اولین بار است که یک دستبند هوشمند قرار است از امکان مذکور پشتیبانی کند. درواقع کمپانی شیائومی اخیرا دستبند هوشمند Mi Band 4 NFC را در برخی بازارها مانند روسیه عرضه کرد. بدین ترتیب احتمالا درباره Mi Band 5 هم شاهد همین رخداد خواهیم بود. به کمک NFC دیگر کاربران قادر به اجرای پرداخت از کیف پول همراه خود خواهند بود.

شیائومی-دستبند هوشمند-ساعت هوشمند-علاالدین-پاساژ علاالدین

قابلیت Custom DND هم همان طور که از نامش برمی‌آید، کاربر را قادر می‌سازد تا بجای جدول زمان بندی سنتی، وضعیت DND را برای بازه زمانی معینی تنظیم کند. در آخر با واچ فیس تازه‌ای مواجه هستیم که کاربر هدفش طرفداران انتقام جویان کمپانی مارول هستند. برای یادآوری متذکر می‌شویم که دستبند جدید شیائومی از Amazon Alexa، SpO2، کنترلر دوربین پشتیبانی می‌کند.

تاریخ معرفی و عرضه

دستبند جدید شیائومی Mi Band 5 قرار است ۱۱ ژوئن (۲۲ خرداد) رسما رونمایی شود. همچنان که به تاریخ معرفی رسمی نزدیک می‌شویم، انتظار می‌رود که جزئیات بیشتری درباره این گجت پوشیدنی منتشر شود.