دوربین آیفون ۱۳

DxOMark یک بررسی طولانی از دوربین آیفون ۱۳ منتشر کرده است. آزمونی که آیفون سیزده در آن  ۱۳۰ امتیاز به آن تعلق گرفته که دو امتیاز بیشتر از مدل نسل قبلی است که یک درجه بالاتر از آیفون ۱۲ پرو است. در عین حال ، هیچ تفاوتی بین iPhone 13 و iPhone 13 mini وجود ندارد ، آنها هر کدام  از نظر کیفیت دوربین ۱۳۰ امتیاز به خود اختصاص داده اند. در این مورد امتیازات آیفون ۱۲ پرو مکس و شیائومی می ۱۰ اولترا که یکسان هستند.

 

سنسور ها

آیفون ۱۳ ، به یاد می آوریم که مجهز به یک دوربین دوگانه با سنسورهایی با وضوح ۱۲ مگاپیکسل است. یکی از دوربین ها به یک لنز واید F / 1.6 متصل است (این ماژول همچنین از یک سیستم تثبیت کننده تغییر سنسور استفاده می کند) ، و دیگری به یک لنز فوق عریض F / 2.4 مجهز شده است.

 

مزایای دوربین

از جمله مزایای دوربین  که کارشناسان نوردهی دقیق ، تولید دقیق رنگ های پوست در شرایط مختلف نور ، از جمله در صحنه های دشوار با نور پس زمینه را در بر گرفته است و سیستم فوکوس خودکار سریع و دقیق هم هنگام عکسبرداری و هم ضبط ویدئو و جزئیات خوب هر دو هنگام عکاسی در طول روز را نام بردند. و در محیط داخلی ، محدوده داینامیکی گسترده تری هنگام فیلمبرداری را به کاربران می دهد.

معایب دوربین

از جمله معایب این دوربین می توان به نویز در شرایط سخت  با کمبود نور و انواع آن اشاره کرد. هنگام استفاده از زوم ، جزئیات ضعیفی را در نظر می گیرد ، و قسمت داینامیکی محدود در صحنه های دشوار را با کنتراست بالا در نظر میگیرد.

امتیازگیری

مثل همیشه ، مهم است که به خاطر داشته باشید که روش اطمینان کردن در آزمایش DXOMark اغلب زیر سوال می رود و مورد مناقشه قرار می گیرد ، معمولا بر اساس این که کیفیت دوربین در ذهنیت کاربران مهم تلقی میشود و تعیین “نمره” برای دوربین گوشی چالش برانگیز است. این امر  زمانی صادق است که مقیاس ثابتی وجود نداشته باشد و تعیین نمرات برای دوبین را به بالای ۱۰۰ برسانند.