درسه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ میلادی نصب برنامه‌های موبایل از گوگل پلی و اپ استور به عدد ۳۶٫۵ میلیارد رسیده است. این میزان در مقایسه با همین زمان در سال گذشته میلادی صود ۲۳٫۳ درصدی داشته است. مبلغی که کاربران بابت این اپلیکیشن‌ها پرداخت کرده‌اند در مجموع به ۲۹٫۳ میلیارد دلار می‌رسد که نسبت به رقم ۲۲٫۲ میلیارد دلاری سال گذشته رشد ۳۲ درصدی داشته است.

با وجود اینکه احتمالا ۸۵ درصد از بازار تلفن‌های هوشمند در اختیار گوشی‌های اندرویدی است، اما شاهد هستیم که کاربران گوشی‌های اپل هزینه بیشتری صرف اپلیکیشن‌های خود می‌کنند و به همین علت درآمد اپل از این طریق نسبت به گوگل پلی بیشتر است. برای مثال در همین سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ درآمد اپ استور ۱۹ میلیارد دلار بوده است و درآمد گوگل پلی ۱۰٫۳ میلیارد دلار محاسبه شده است.

مسلما وجود برنامه‌های رایگان اندرویدی در این امر باعث افزایش میزان درآمد اپل از طریق فروش اپلیکیشن شده است. البته دلایل دیگری برای این اتفاق که معمولا هر ساله رخ می‌دهد وجود دارد. به نظر شما چه دلایلی می‌تواند باعث بیشتر بودن در آمد اپ استور شده باشد؟

در ادامه این گزارش به اپلیکیشن‌هایی که بیشترین دانلود را در این بازه داشته‌اند اشاره شده است که شاهد هستیم TikTok همچنان در صدر این جدول قرار دارد و توانسته است علی رغم تحریم‌هایی که با آن مواجه بوده همچنان خود را به خوبی نشان دهد.

اپل-اپ استور-آیفون-گوگل پلی-اپلیکیشن-بازی-گوشی-قیمت گوشی-علاالدین

همچنین در تصویر زیر بازی‌های پرطرفدار این مدت زمان را مشاهده می‌کنید. شما طرفدار کدام یک از این بازی‌ها هستید.

اپل-اپ استور-آیفون-گوگل پلی-اپلیکیشن-بازی-گوشی-قیمت گوشی-علاالدین