ابتدا اپلیکیشن اسنپ چت بود که قابلیت استوری را معرفی کرد و با توجه به محبوبیت آن، اغلب اپلیکیشن‌های محبوب این امکان را به خدمات خودشان اضافه کردند. برای مثال باید به اینستاگرام اشاره کنیم که این قابلیت را به اپلیکیشن خود اضافه کرد و هنوز هم از امکانات محبوب و پرکاربرد آن شناخته می‌شود. انتظار نمی‌رود که اینستاگرام این امکان را در آینده نزدیک از خدمات خود حذف کند.

اما از طرف دیگر توییتر قصد دارد امکان فلیت خود را از اپلیکیشنش حذف کند. فلیت درواقع همان استوری اسنپ چت و اینستاگرام در توییتر است. توییتر به طور رسمی اعلام کرد که شاید استوری برای برخی اپلیکیشن‌ها قابلیت مناسبی باشد اما برای توییتر قابلیت مفیدی نیست.

البته بخش زیادی از کاربران توییتر از فلیت استفاده نمی‌کنند و توییتر هم قصد دارد از ۳ اوت (۱۲ مرداد) امکان ارسال و مشاهده فلیت را از اپلیکیشن خود حذف کند. توییتر می‌گوید قصد دارد از تجربه فلیت برای تمرکز روی ایجاد روش‌های ارتباطی بهتر و بهینه‌تر استفاده کند تا راهکاری بهتر از آن را توسعه دهد و معرفی کند.

اما جالب است که برخی قابلیت‌های فلیت در توییتر باقی می‌ماند. برای مثال دوربین تمام صفحه، امکانات متن نویسی و استیکرهای GIF از فلیت به بخش نوشتن توییت اضافه می‌شوند.