این به روزرسانی Payments 2.0 را برای همه چت‌های تلگرام ، برنامه ریزی و Mini Profiles برای چت های صوتی ، برنامه های جدید تلگرام برای مرورگر شما و موارد دیگر به ارمغان می آورد.
۱_ پرداخت ۲٫۰
تلگرام برای اولین بار پشتیبانی از پرداخت‌ها را در سال ۲۰۱۷ اضافه کرد. ربات های پرداخت به کاربران امکان می دهد تا بدون خروج از برنامه ، در امنیت کامل، هزینه کالاها و خدمات را پرداخت کنند؛ از سفارش پیتزا گرفته تا تاکسی ، تا تعویض لاستیک و…
این پلت‌فرم رایگان با در نظر گرفتن حریم خصوصی کاربران است؛ تلگرام هیچ کمیسیونی نمی‌گیرد و هیچ اطلاعاتی را در فروشگاه ذخیره نمی‌کند. اطلاعات کارت اعتباری مستقیماً به شخص پرداخت کننده ارسال می شود و اطلاعات حمل و نقل به اشتراک گذاشته می شود تا آنها بتوانند کالاهای شما را برای شما ارسال کنند. هر تاجری می تواند بدون دریافت تأییدیه های اضافی از تلگرام ، از API پرداخت استفاده کند.

۲_ چت های صوتی برنامه ریزی شده
ادمین گروه ها و کانال ها اکنون می توانند به جای ایجاد یک چت ، گفتگوی صوتی را برای یک تاریخ و زمان خاص برنامه ریزی کنند و به شرکت کنندگان اطلاع دهند. کاربران یک شمارش معکوس رنگارنگ را در بالای چت مشاهده خواهند کرد و هنگام شروع گپ صوتی ، اعلان آن‌را دریافت می‌کنند.
۳_ شما می‌توانید تصویر پروفایل خود را تغییر داده و بیوگرافی خود را ویرایش کنید بدون اینکه از گپ خارج شوید.
۴_ نسخه های جدید وب
اولین نسخه وب تلگرام در سال ۲۰۱۴ راه اندازی شد. از آن زمان به این فکرمی‌کردیم “چرا یک نسخه وب داری وقتی می توانی دو نسخه داشته باشی؟” امروز تلگرام دو برنامه وب جدید را اضافه کرده است، هر دو پشتیبانی از استیکرهای متحرک ، حالت تاریک( دارک مود) ، پوشه بندی چت و موارد دیگر را شامل می‌شوند. با استفاده از نسخه های جدید وب می توانید از طریق هر دستگاهی، دسک‌تاپ یا موبایل، به چت های خود دسترسی فوری داشته باشید. این برنامه ها فوق العاده کارآمد هستند و فقط به ۴۰۰ کیلوبایت بارگیری نیاز دارند و نصب نمی شوند. مانند سایر برنامه های تلگرام ، تمام نسخه های وب ما مستقل هستند: پس از ورود به سیستم ، نیازی نیست گوشی خود را نزدیک یا به اینترنت متصل کنید.
۵_ بزرگنمایی سریع pinch to zoom
شما می‌توانید بدون ضربه زدن روی تصویر، چت های تصویری را زوم کنید.
۶_ یادآوری ویس چت
برای شروع countdown در نظر گرفته شده تا اگر مشغول کار با برنامه دیگری بودید، بصورت نوتیفیکیشن بالای صفحه دیده شود.

کاربران اندروید می‌توانند تلگرام را مستقیماً از telegram.org بارگیری کند. برنامه های نصب شده از وب سایت به طور خودکار به آخرین نسخه به روز می شوند. از این طریق به احتمال زیاد نسخه های جدید را چند روز یا هفته سریعتر دریافت خواهید کرد زیرا مجبور نیستید منتظر بررسی به روزرسانی های فروشگاه باشید.