شایعه شده که اپل در تلاش است تا اواخر امسال آیپد و آیپد پروهای تازه‌ای را معرفی کند. گزارشی در این باره منتشر شده و به برخی احتمالات برای دوربین آیپد پرو اشاره کرده است.

احتمال تعبیه دوربین اصلی دوگانه در پنل پشتی آیپد ۲۰۱۹

با توجه به ادعای یک منبع آگاه در زنجیره تامین قطعات اپل، ممکن است آیپد ۲۰۱۹ امسال با دوربین اصلی دوگانه در پنل پشتی توسعه یابد. همچنین گفته شده که سیستم دوربین دوگانه در آن مشابه دوربین اصلی در جانشین آیفون ۱۰ آر خواهد بود.

Apple iPad 2019 / اپل آیپد 2019
Apple iPad 2019 / اپل آیپد ۲۰۱۹

بدین ترتیب آیپد ۱۰٫۲ اینچی با ماژول دوربین مربع در گوشه بالا سمت راست بدنه معرفی می‌شود و در کنار دو لنز آن همچنین فلش LED و میکروفون هم قرار می‌گیرد. لنز استاندارد سیستم با پشتیبانی از لرزشگیر اپتیکال تصویر احتمالا ۱۲ مگا پیکسلی در نظر گرفته می‌شود اما سایر جزئیات هنوز مشخص نیست.

اگر لنز استاندارد ۱۲ مگا پیکسلی باشد، ممکن است لنز دوم هم با کیفیت ۱۲ مگا پیکسلی از نوع تله فوتو و با پشتیبانی از بزرگنمایی اپتیکال ۲ برابر و لرزشگیر اپتیکال تصویر در نظر گرفته شود.

احتمال تعبیه دوربین آیفون ۱۱ در آیپد پرو ۲۰۱۹

انتظار می‌رفت نسل تازه آیپد پرو سال آینده معرفی شود؛ زیرا آیپد پرو قبلی اکتبر گذشته معرفی شد و اپل عموما نسل تازه این محصول را یک سال و نیم پس از نسل قبلی رونمایی می‌کند. با این حال منبع گزارش پیش رو به احتمالا معرفی آیپد پرو ۲۰۱۹ هم اشاره کرده است.

Apple iPad pro 2019 / اپل آیپد 2019 پرو
Apple iPad pro 2019 / اپل آیپد ۲۰۱۹ پرو

با توجه به این خبر تازه، اپل دو آیپد پرو را در دست توسعه دارد و می‌خواهد در اکتبر امسال از آن‌ها رونمایی کند. این دو هم مانند آیپد ۲۰۱۹ به ماژول دوربین مربعی در پنل پشتی مجهز می‌شوند اما این بار سه لنز در آن قرار می‌گیرد.

این سه لنز احتمالا استاندارد، تله فوتو و فوق عریض هستند؛ همان‌طور که انتظار می‌رود اپل دو گوشی آیفون ۱۱ و آیفون ۱۱ پرو خود را با چنین سیستمی در سپتامبر امسال معرفی کند.

تاریخ معرفی و عرضه رسمی

انتظار می‌رود آیپد ۲۰۱۹ در سپتامبر امسال و در کنار آیفون‌های سه گانه اپل معرفی شود. رویداد معرفی احتمالا ۱۰ سپتامبر برگزار می‌شود و از اواخر سپتامبر هم شاهد عرضه رسمی خواهیم بود.

از طرف دیگر ممکن است آیپد پرو ۱۱ و ۱۲٫۹ اینچی امسال اکتبر معرفی و روانه بازار شوند.