سامسونگ

شرکت سامسونگ مدتی پیش قول داده بود که نمایش تبلیغ خود در اپلیکیشن‌های پیش‌فرض از جمله موزیک، آب و هوا و پوسته ها را متوقف ‌کند. در حال حاضر گفته  می شود که تبلیغات سامسونگ از روی سه برنامه های آب و هوا، Samsung Pay و Health حذف شده‌ است.

اولین بار کاربران انجمن گفتگوی سامسونگ بیان کردند تبلیغات برنامه  Samsung Pay به ‌طور اتفاقی ناپدید شده است. در ادامه ی این گفتگو یکی از کارمندان این شرکت در وب‌سایت TizenHelp تایید کرد که سامسونگ از تاریخ ۱ اکتبر (۹ مهر) نمایش تبلیغات خود را در دو برنامه  Pay و Health توقیف کرده است.

تغییرات سامسونگ

ولی سامسونگ از نظر فنی این تغییر را فقط برای کره جنوبی تایید کرده، البته مخاطبان سایر کشورها از جمله آمریکا  هم از حذف شدن تبلیغات در برنامه های خود خبر داده‌اند. تا ساعاتی قبل از امروز، اپلیکیشن Samsung Pay در زبانه Pay تبلیغات این شرکت را نشان می‌داد، اما حالا این تبلیغ ها حذف شده‌اند. شرکت سامسونگ هنوز در قسمتی به نام Featured در زبانه    Homeپیشنهادهایی را به کاربران ارائه می‌دهند، اما این پیشنهادها شبیه تبلیغات قبلی نیستند.

برنامه های سامسونگ

برنامه Samsung Health هم از سمت سرور به‌روز رسانی شده و دیگر تبلیغاتی ندارد. ولی کاربران گفته اند برای دریافت این تغییرات باید اپلیکیشن Health یا سایر این برنامه‌ها را Force stop و بعد دوباره راه اندازی کرد. اپلیکیشن آب و هوا یا Samsung Weather هم تبلیغات را متوقف کرده و در حال حاضر بالای صفحه فقط دما و پیش‌بینی شرایط جوی در روزهای آینده را به نمایش خواهد گذاشت.

بیان آخر

در بیان آخر، مخاطبان گفته اند اپلیکیشن Galaxy Themes هم از تبلیغات حذف شده و از این به بعد خود تم‌ها را در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد.

تعداد زیادی از طرفداران سامسونگ خیلی وقت بود که نسبت به وجود تبلیغات در اپلیکیشن‌های این شرکت انتقادهایی داشتند. به دنبال این عکس العمل ها سامسونگ اعلام کرد که صدای مخاطبان را شنیده و به نظر آن‌ها اهمیت می‌دهد. حال این طرح اجرایی شده و به نظر می آید این شرکت دیگر قید نمایش تبلیغات در این اپلیکیشن‌ها را زده است.