معرفی اپل

اپل گوشی‌های  جدید خود آیفون ۱۳ را در رویداد California streaming معرفی و روانه بازار کرد .که با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است در این مقاله می خواهیم هزینه ساخت آیفون۱۳ پرو با گلکسی S21 مقایسه کنیم و می توان گفت هزینه ساخت آیفون ۱۳ پرومکس بیشتر از گلکسی S21 پلاس  می باشد و حافظه ی آیفون ۱۳ از گلکسی اس ۲۱ پلاس بیشتر است.

دوباره آن فصل از سال است که ما اپل و سامسونگ را مقابل یکدیگر قرار می دهیم. با اعلام آیفون ۱۳ ، مردم مطمئناً می پرسند که آیا باید با یکی از جدیدترین پرچمداران اپل همراه شوند یا برای یکی از مدل های گلکسی S21 سامسونگ سوار شوند.

حافظه

آیفون ۱۳ پرو به ۶ گیگابایت حافظه رم از نوع LPDDR4X مجهز است. این در حالی است که رقبای اندرویدی این گوشی، مجهز به LPDDR5 3200MHZ هستند. و همچنین  پردازنده گرافیکی به کار رفته در آیفون ١٣ و آیفون ١٣ پرو، به جز تعداد هسته‌ها، کاملاً یکسان است.

ایفون 13 پرو

دوربین

اندازه پیکسل‌های دوربین‌ آیفون ۱۲ برابر ۱.۴ میکرومتر است، در حالی که در آیفون ۱۳ به ۱.۷ میکرومتر می‌رسد. در مدل پرو هم بجای اندازه پیکسل ۱.۴ میکرومتری، با اندازه پیکسل ۱.۹ میکرومتری روبه‌رو هستیم.

پردازنده

نسخه استاندارد، دارای پردازنده گرافیکی ۴ هسته‌ای است. تعداد هسته‌های موجود در پردازنده گرافیکی نسخه پرو، به ۵ عدد می‌رسد. این رویکردی است که پیش از این، اپل در تراشه Apple M1 در پیش گرفته بود. نسخه‌های گران‌تر این تراشه، دارای پردازنده گرافیکی ٨ هسته‌ای هستند. اما نسخه‌های ارزان‌تر، از پردازنده گرافیکی ٧ هسته‌ای بهره می‌برند.

هزینه ساخت

در مجموع می توان گفت ، هزینه ساخت آیفون ١٣ پرو، حدود ۵٧٠ دلار تخمین زده شده است. و طبق تحقیقات هزینه ساخت  Galaxy S21 Plus  کمتر است پس می توان نتیجه گرفت سامسونگ سود بیشتری از فروش Galaxy S21 Plus  می برد. افزایش هزینه ساخت آیفون ١٣ پرو، مربوط به دلایلی مانند ارتقاء تراشه، حافظه NAND جدید، تغییراتی طراحی، نمایشگر و مواردی از این قبیل بوده است.

 

 

سامسونگ

قیمت نسخه ٢۵۶ گیگابایتی iPhone 13 Pro، برابر ١,٠٩٩ دلار است .و سود از فروش هر آیفون ١٣ پرو، حدود ٩٠ درصد است.