اطلاعات درز شده

اکنون که پیکسل ۶ جدید و پیکسل ۶ پرو بالاخره پس از ماه ها نشت و تیزرهای کنترل شده به طور کامل رسمی شدند ، گوگل همچنین یک پست وبلاگ منتشر کرده است که ظاهرا در مورد چیپست Tensor خود که دو تلفن جدید را تغذیه می کند ، صحبت می کند.

چیپست

با این حال ، این شرکت اصلاً علاقه ای ندارد که ما را از جزئیات SoC مطلع کند. به طور کامل از مشخصات این چیپست در کل پست ، ۱۸ پاراگراف آن وجود دارد. اما به لطف Engadget متوجه شدیم که ما با یک تراشه ساخته شده در فرایند ۵ نانومتری ، با CPU که معماری سه خوشه ای دارد ، با دو ARM Cortex بزرگ سروکار داریم. هسته X1  با حداکثر ۲٫۸ گیگاهرتز کار می کند.

هسته

این یک هسته X1 اضافی در مقایسه با اسنپدراگون ۸۸۸ است ، گرچه تنها هسته X1 کوالاکام کمی بالاتر است. در ادامه ، CPU Tensor همچنین دارای دو هسته Cortex-A76 با سرعت ۲٫۲۵ گیگاهرتز و چهار هسته Cortex-A55 با حداکثر سرعت ۱٫۸ گیگاهرتز است. Tensor همچنین دارای پردازنده گرافیکی ARM Mali -G78 است ، اگرچه ما هیچ اطلاعات رسمی در مورد تعداد هسته های آن نداریم. شایعات می گویند ۲۰ هسته باشد اما ممکن است این گونه نباشد.

تنسور

آنچه گوگل می گوید این است که Tensor با Google Research طراحی شده است ، که به آن امکان ساخت یک پلت فرم AI/ML را داده که برای آینده مناسب است. Tensor قفل “تجربیات جدیدی که نیاز به ML پیشرفته دارد” ، مانند حالت حرکت ، حالت عدم رفع حالت ، حالت تقویت گفتار برای فیلم ها و استفاده از HDRnet روی فیلم ها (حداکثر تا ۴K60) را ارائه داده است.

تشخیص خودکار

Tensor از دقیق ترین تشخیص خودکار گفتار که تا کنون توسط گوگل منتشر شده است استفاده می کند و برای اولین بار می توان از یک مدل با کیفیت بالا حتی برای برنامه های طولانی مدت مانند Recorder یا Live Caption بدون تخلیه سریع باتری استفاده کرد. Tensor همچنین قابلیت ترجمه زنده را در Pixel 6 و Pixel 6 Pro فعال می کند و برای برنامه های چت مانند Messages و WhatsApp امکان ترجمه مستقیم را فراهم می کند. ترجمه زنده همچنین روی رسانه هایی مانند فیلم هایی با مدل های گفتار و ترجمه روی دستگاه کار می کند.

 

تشخیص چهره

به لطف Tensor ، Pixel 6 و ۶ Pro همچنین باید تشخیص چهره دقیق تری در عکس ها و فیلم ها داشته باشند و سریعتر روی سوژه شما فوکوس کرده و روی آن تمرکز کنند. گوگل به همراه Titan M2 ، هسته امنیتی Tensor و TrustZone با سیستم عامل Trusty OS ، Pixel 6 و ۶ Pro دارای بیشترین لایه های امنیتی سخت افزاری در هر گوشی هستند.

هسته امنیتی

هسته امنیتی Tensor یک سیستم فرعی جدید مبتنی بر CPU است که با تراشه امنیتی Titan M2 کار می کند تا از اطلاعات حساس کاربر شما محافظت کند. آزمایشات امنیتی مستقل نشان داد که Titan M2 می تواند در برابر حملاتی مانند تجزیه و تحلیل الکترومغناطیسی ، خرابی ولتاژ و حتی تزریق خطای لیزری مقاومت کند.