اخیرا گزارش‌های بسیاری درباره گوشی جدید هوآوی به نام Mate 40 در فضای وب منتشر شده است. از طرفی هم در خلال روزهای اخیر تمرکز عمده این گزارش‌های روی دوربین اصلی در این گوشی هوآوی بوده است. بر اساس تازه‌ترین پوستر تبلیغاتی که منتسب به این گوشی جدید منتشر شده است، Mate 40 از ماژول دوربین اصلی با طراحی چندضلعی پشتیبانی می‌کند. البته در این پوستر تعداد لنزهای ماژول به درستی مشخص نشده است. پیش از این گمانه زنی شده بود که تعداد این لنزها ۸ عدد خواهد بود. اما گزارش‌های جدیدتر مدعی شده‌اند که تعداد لنزهای در این ماژول ۶ خواهد بود. علاوه بر این گفته شده است که طراحی دوربین اصلی در پنل پشتی گوشی هوآوی Mate 40 متفاوت خواهد بود.

این خانواده حداقل ۴ عضو متفاوت شامل Mate 40، Mate 40 Pro، Mate 40 Pro plus و Mate 40 Porsche Design دارد. در ادامه به جزئیاتی که اخیرا درباره دوربین آن‌ها منتشر شده است توجه کنید.

  • Mate 40 و Mate 40 Pro – دوربین اصلی با لنزهای سه گانه، طراحی دوربین دایره‌ای
  • Mate 40 Pro Plus – ماژول دوربین اصلی چهارگانه، قالب ماژول به شکل مستطیل بزرگ
  • Mate 40 Porsche Design – ماژول دوربین اصلی با لنزهای پنج گانه، قالب ماژول چند ضلعی با ۶ وجه

از طرفی همه مدل‌ها در این خانواده تازه در پنل نمایش خود به ناچ حفره‌ای برای دوربین سلفی مجهز می‌شوند و درواقع دوربین سلفی با لنزهای دوگانه دارند. به طور کلی می‌توان مدعی شد که گوشی جدید Mate 40 در مقایسه با نسل قبلی خود با بهبود چشمگیری مواجه می‌شود. برخی مشخصات درونی در این گوشی بهتر از نسل قبلی توسعه یافته است و بهبود در بخش دوربین هم چشمگیر به نظر می‌رسد.

هواوی-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

خانواده Mate 40 تنها نیست!

بر اساس برخی گزارش‌های رسمی، کنفرانس جهانی رونمایی از گوشی هوآوی Mate 40 در تاریخ ۲۲ اکتبر (۱ آبان) برگزار می‌شود. از طرفی این گوشی جدید تنها ستاره رویداد نخواهد بود و شاهد رونمایی هوآوی از محصولات دیگری هم خواهیم بود که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

  • اولین هدست هوآوی به نام Huawei FreeBuds Studio
  • سری بلندگوهای هوشمند Sound X
  • یک محصول بی نام و جدید دیگر در خانواده Mate و مخصوص اکوسیستم مصرف کنندگان
  • عرضه جهانی ساعت هوشمند Watch GT 2 Pro
  • سایر محصولات جدید هوآوی از اکوسیستم زندگی هوشمند این سازنده

بر اساس گزارش‌ها، در میان این خانواده گوشی پرچمدار Mate 40 Porsche Design به قابلیت تشخیص دما در سطح بدنه مجهز می‌شود. این ویژگی در گوشی به اپلیکیشن به خصوصی متصل است که می‌تواند دمای اشیا خارجی و بدن انسان را بسنجد. براساس توضیحات این اپلیکیشن دماسنج، کاربران باید حسگر دستگاه را با شی موردنظرشان  هم راستا قرار دهند. نباید هیچ مانعی میان این دو وجود داشته باشد و همچنین تا فاصله ۵۰ سانتی متری هم منبع تولید گرما وجود نداشته باشد تا بهترین نتیجه حاصل شود. علاوه بر این فاصله میان حسگر و شی حدود ۱ تا ۳ سانتی متر خواهد بود. در این حالت کاربر باید روی Temperature Measurement کلیک کند و آن را تا زمان ویبره زدن دستگاه نگه دارد. همچنین می‌توانید برای شروع این کار از دکمه‌های تنظیم صدا هم استفاده کنید.