هوآوی در حال آماده‌سازی خود برای رونمایی از جدیدترین پرچمداران خانواده P50 است. در همین حال هم شاهد انتشار گزارش‌ها و خبرهای مرتبطی در فضای وب هستیم.

چند روز پیش از آغاز سال نوی میلادی یکی از مشهورترین افشاگران با نام کاربری OnLeaks اولین تصویر منتسب به گوشی جدید P50 Pro را منتشر کرد.

حالا هم کاربر RODENT950 اقدام به شفاف سازی در باب برخی جزئیات دیگر این گوشی هوآوی کرده است. با توجه به ادعای او، هوآوی هم ممکن است مانند سامسونگ سه مدل گوشی از این خانواده را در ابعاد متفاوت و مشخصات مختلف عرضه کند.

او ادعا می‌کند که در این میان یک مدل کامپکت ۶٫۱ اینچی (احتمالا P50) وجود دارد و دو مدل دیگر ۶٫۶ اینچی ( P50 Pro) و بزرگترین نسخه ۶٫۸ اینچی ( P50 Pro Plus) هستند. با توجه به اطلاعات این افشاگر، طول و عرض نسخه P50 Pro، ۱۵۹ در ۷۳ میلی متر است.

اولین تصویر P50 Pro از یک منبع موثق!

افشاگر OnLeaks اولین تصویر منتسب به گوشی جدید P50 Pro را منتشر کرد و با توجه به سابقه‌اش در این زمینه، منبع موثقی به شمار می‌رود.

البته این تصویر جزئیات به خصوصی را به نمایش نمی‌گذاشت اما افشاگر در کنار انتشار آن مدعی شد که پرچمدار مذکور از هوآوی نمایشگر ۶٫۶ اینچی دارد و در ابعاد ۱۵۹ در ۷۳ میلی متر ساخته می‌شود. در تصویر همچنین نکته‌ای وجود داشت که به خمیدگی نمایشگر از کناره‌ها اشاره می‌کرد. علاوه بر این باید متذکر شویم که دوربین سلفی آن تنها یک لنز داشت.

برنامه کمپانی هوآوی برای عرضه در سه ماهه اول ۲۰۲۱

همانطور که می‌دانید، کمپانی هوآوی از سال ۲۰۱۹ تا به حال با تحریم‌های دولت آمریکا دست و پنجه نرم می‌کند و البته توانسته است تا به امروز زنده بماند. البته دیگر نمی‌تواند تراشه‌های HiSilicon برای گوشی‌های خودش تولید کند و کمپانی TSMC هم مجاز به تامین تراشه‌های ۵ نانومتری برای این سازنده چینی نیست. بدین ترتیب گوشی هوشمند Mate 40 آخرین گوشی هوشمندی بود که هوآوی توانست با تراشه Kirin خودش توسعه دهد. علی رغم این مشکلات، هوآوی سخت کوشانه تلاش می‌کند تا پرچمداران P50 را در سه ماهه اول امسال روانه بازار کند و آخرین گزارش‌ها هم به تعبیه تراشه Kirin 9000 با ساختار ۵ نانومتری برای این گوشی جدید اشاره دارد.

سامسونگ و ال جی؛ تامین کنندگان نمایشگرهای گوشی‌های هوآوی

گزارش شده که دو کمپانی بزرگ سامسونگ و ال جی تامین کنندگان پنل‌های نمایش برای گوشی جدید هوآوی P50 هستند و احتمالا روند تولید انبوهشان هم آغاز شده است اما هنوز نمی‌دانیم که این همکاری در تولید نسل جدید Mate 50 هم ادامه خواهد داشت یا خیر.