محمدجواد آذری جهرمی در اینستاگرام نوشت: ستاد ملی کرونا برای حفظ سلامت مردم در روزهای انتخابات، تبلیغات در فضای مجازی را تجویز کرده است و علاوه بر دستوراتی به ستادهای انتخاباتی به استفاده از این ظرفیت، از وزارت ارتباطات هم خواسته است که به مردم برای این روزها، بسته‌های رایگان اینترنت ارائه کند.

•  وی خطاب به کاربران اینستاگرام  گفت: ما برای شما یک بسته ۷ گیگابایتی اینترنت یک ماهه به عنوان هدیه در نظر گرفته‌ایم که به هر کد ملی یک بسته تعلق می‌گیرد.

•  آذری جهرمی (وزیر ارتباطات)گفت: برای اینکه یکباره شبکه تحت فشار قرار نگیرد و سرعت افت نکند، ثبت نام در یک هفته انجام می‌شود. تقسیم بندی ثبت نام بر اساس رقم آخر کد ملی خواهد بود. هر بسته از زمان فعال‌سازی تا یک ماه اعتبار دارد.

•  وی با اشاره به اینکه این بسته‌ها فقط روی اپراتورهای تلفن همراه ارائه خواهند شد و از عصر امروز دوشنبه سوم خرداد، ثبت‌نام آن آغاز می‌شود، تاکید کرد: بسته‌های فعال فعلی کاربران، در حال رزرو نگهداری می‌شوند و پس از اتمام بسته هدیه، باقیمانده بسته قبلی قابل استفاده خواهد بود.

•  آذری جهرمی افزود: ما با هیچ کسی برای بسته هدیه تماس نخواهیم گرفت، از شما درخواست ارسال هیچ کد فعال‌سازی هم نخواهیم کرد. ثبت نام هم صرفاً از طریق سایتی خواهد بود که در ادامه مطلب آدرس سایت درج شده است؛  در ضمن مراقب کلاهبرداران باشید.
•  لارم به ذکر است که از امروز عصر، ثبت‌نام آغاز خواهد شد. و سایت ثبت نام ictgifts.ir میباشد و صرفا امروز ۳ خرداد ۱۴۰۰ فقط کسانی مجاز به ثبت نام میباشند که انتهای کد ملیشان ۰ و ۱ باشد.

زمان بندی ثبت نام به شرح زیر می باشد:
♦ ساعت ۱۲دوشنبه ۳ خرداد تا ساعت ۱۲ سه شنبه ۴ خرداد: افرادی که رقم آخر کد ملی آن‌ها ۰ و یا ۱ می باشد.
♦ ساعت ۱۲ سه شنبه ۴ خرداد تا ساعت ۱۲ چهارشنبه ۵ خرداد : افرادی که رقم آخر کد ملی آن‌ها ۲ و یا ۳ می باشد.
♦ ساعت ۱۲ چهارشنبه ۵ خرداد تا ساعت ۱۲ پنج شنبه ۶ خرداد: افرادی که رقم آخر کد ملی آن‌ها ۴ و یا ۵ می باشد.
♦ ساعت ۱۲ پنج شنبه ۶ خرداد تا ساعت ۱۲ جمعه ۷ خرداد: افرادی که رقم آخر کد ملی آن‌ها ۶ و یا ۷ می باشد.
♦ ساعت ۱۲ جمعه ۷ خرداد تا ساعت ۱۲ شنبه ۸ خرداد : افرادی که رقم اخر کد ملی آن‌ها ۸ و یا ۹ می باشد.
♦ ساعت ۱۲ شنبه ۸ خرداد تا ساعت ۱۲ دوشنبه ۱۰ خرداد، ثبت نام برای تمامی کد ملی ها آزاد می باشد.

علاقه‌مندان این طرح  می‌توانند از امروز برای ثبت نام بسته انتخاباتی به سامانه ثبت نام اینترنت رایگان برای همه (هدیه انتخابات) وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مراجعه کنند.

با اینکه بسیاری از کاربران فضای مجازی از کم بودن حجم این بسته اینترنتی پیش از اعلام جزئیات با یکدیگر تبادل نظر میکردند، از دیدگاه بسیاری از فعالان فضای مجازی این پویش که به جهت جلوگیری از تجمعات انتخاباتی است ، مسبب حفاظت از جان مردم در مقابل ویروس خستگی ناپذیر کرونا خواهد بود.