با توجه به شیوع ویروس کورونا و الزام استفاده از ماسک مخصوصا در چین، کاربران با مشکلی تازه مواجه شده‌اند و نمی‌دانند برای باز کردن قفل گوشی همراه خود از چه راهکاری استفاده کنند زیرا اغلب با توجه به استفاده از ماسک صورت، امکان تشخیص چهره توسط Face ID میسر نیست. این مشکل عمدتا برای کاربرانی اتفاق افتاده است که از گوشی برند اپل استفاده می‌کنند زیرا به جز سیستم تشخیص چهره، راهکار دیگری مانند استفاده از الگوی رمز در دستگاه‌های اخیر آیفون وجود ندارد.

نمی‌دانیم وضعیت بحرانی ویروس کورونا باعث شده است یا اپل پیش از آن هم به این فکر افتاده بود تا مسیری جدید را در توسعه محصولات خودش در پیش بگیرد؛ در هر صورت تحلیل گری چینی به نام گو مینگ ژوان از Tianfeng Securities گزارش کرده است که در گوشی آینده آیفون ۱۰ احتمالا شاهد تعبیه حسگر تشخیص اثرانگشت فیزیکی در کناره بدنه دستگاه خواهیم بود. این گوشی هوشمند ممکن است در نیمه اول سال ۲۰۲۱ معرفی شود.

آیفون-گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

آیفون ۱۰ درواقع جانشین گوشی هوشمند آیفون ۹ است که هنوز هم رسما رونمایی نشده است. گوشی جدید آیفون ۹ ممکن است در خلال ماه مارس امسال معرفی شود. برای یادآوری باید بگوییم این گوشی همان دستگاهی است که در خلال ماه‌های اخیر تحت عنوان iPhone SE 2 بارها در گزارش‌ها به آن پرداخته شد. انتظار می‌رود که این گوشی جدید با طراحی کامپکت خود نمایشگر ۴٫۷ اینچی ال سی دی داشته باشد و از نظر ظاهری بسیار به آیفون ۸ شبیه باشد. بدین ترتیب گوشی مذکور دکمه خانه یا همان Touch ID در پنل جلوی خود خواهد داشت.

آیفون-گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

بر اساس ادعای تحلیل گر مذکور، نسل بعدی به نام آیفون ۱۰ هم در نیمه اول سال ۲۰۲۱ مجهز به نمایشگر ۴٫۷ اینچی معرفی می‌شود اما این بار حسگر تشخیص اثرانگشت آن (Touch ID) به کناره بدنه منتقل خواهد شد. پیش از این هم شاهد چنین طرحی در برخی گوشی‌های اندرویدی بودیم و به همین خاطر اجرای آن برای اپل نباید کار دشواری باشد.

از طرفی هم گوشی آیفون ۹ هنوز رونمایی نشده و به همین خاطر صحبت کردن از نسل بعدی آن در این زمان کمی عجیب به نظر می‌رسد. فعلا باید منتظر بمانیم و ببینیم در خلال سال آینده چه گزارش‌هایی در این باره منتشر می‌شود.