بر اساس آخرین آمار به دست آمده، تعداد ساعت‌های هوشمند اپل واچ به فروش رسیده در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ رقم چشمگیر ۱۱٫۸ میلیون بوده است. این رقم در بازه مشابه زمانی سال گذشته ۶٫۸ میلیون دستگاه بود و آمار به خوبی می‌تواند افزایش تقریبا ۷۵ درصدی را نشان دهد.

این رقم از این جهت چشمگیر به نظر می‌رسد که پیش از این هرگز تعداد دستگاه‌های اپل واچ به فروش رسیده در یک دوره زمانی سه ماهه بیش از ۹٫۲ میلیون نبوده است. در خلال این سه ماهه ساعت هوشمند جدید اپل واچ و مدل ارزان‌تر SE هم عرضه شدند.

کمپانی اپل همچنین درآمد ۷٫۹ میلیارد دلاری را در دسته بندی گجت‌های پوشیدنی خود در سه ماهه سوم امسال تایید کرده است. از آنجا که دسته بندی مذکور شامل ساعت هوشمند و ایرپاد می‌شود، می‌توان نتیجه گرفت که فروش ساعت‌های هوشمند اپل واچ هم خوب بوده است.

با توجه به پیش بینی‌های IDC، سهم ساعت هوشمند اپل واچ در بازار جهانی مچ بندهای هوشمند در سه ماهه سوم امسال ۲۱٫۶ درصد بوده است. پس از آن شیائومی ۲۴٫۵ درصد از این بازار سهم دارد که در آمار آن همچنین دستبند هوشمند بسیار محبوب Mi Band هم به شمار گرفته شده است.

اپل-اپل واچ-ساعت هوشمند-خرید ساعت هوشمند-قیمت ساعت هوشمند-علاالدین-مجتمع تجاری علاالدین
اپل-اپل واچ-ساعت هوشمند-خرید ساعت هوشمند-قیمت ساعت هوشمند-علاالدین-مجتمع تجاری علاالدین

فروش ۱۰۰ میلیون دستگاه اپل واچ‌ در بازار جهانی

وقتی کمپانی اپل اولین ساعت هوشمند اپل واچ خود را معرفی کرد، کارشناسان این صنعت برخلاف محبوبیت محصولاتی مانند آیفون و آیپد چندان به فروش این گجت هوشمند خوشبین نبودند. اما حالا محصولاتی مانند ساعت هوشمند و هدفون‌های TWS بر شهرت و محبوبیت کمپانی اپل افزوده‌اند.

پس از سال‌ها رشد سریع، حالا تعداد کل دستگاه‌های ساعت هوشمند اپل واچ که این سازنده در بازارهای جهانی به فروش رسانده به ۱۰۰ میلیون رسیده است. آخرین آمار نشان می‌دهد که ۳۵ درصد از دارندگان گوشی‌های اپل آیفون همچنین از ساعت هوشمند اپل واچ استفاده می‌کنند و این رقم همچنان در حال افزایش است.

ویژگی‌های ساعت هوشمند Apple Watch SE

اپل در کنفرانس سپتامبر خود همچنین از خدمات مجازی ورزشی برای کاربران رونمایی کرد که آن‌ها را تشویق می‌کند در کلاس‌های ورزشی مجازی شرکت کنند. همچنین دارندگان ساعت هوشمند جدید SE قادر به استفاده اشتراک سه ماهه رایگان از این سرویس هستند.

اپل-اپل واچ-ساعت هوشمند-خرید ساعت هوشمند-قیمت ساعت هوشمند-علاالدین-مجتمع تجاری علاالدین
اپل-اپل واچ-ساعت هوشمند-خرید ساعت هوشمند-قیمت ساعت هوشمند-علاالدین-مجتمع تجاری علاالدین

سهم فعلی اپل واچ در بازار جهانی دستگاه‌های هوشمند پوشیدنی به ۵۵ درصد رسیده است. از طرفی هم قیمت بالا همچنان یکی از عواملی شناخته می‌شود که مانع افزایش فروش است؛ هرچند که اپل امسال مدل SE را با قیمت ارزان‌تری روانه بازار کرد.

مهم‌ترین نکته درباره ساعت هوشمند اپل واچ SE این است که سه برابر پرسرعت‌تر از اپل واچ ۳ عمل می‌کند. این ساعت هوشمند را می‌توان به نوعی نسخه بهبودیافته از اپل واچ ۳ دانست که همچنان قابلیت‌های تشخیص سقوط، قطب نما، ارتفاع سنج دائمی، امکان پایش خواب کاربر و سایر ویژگی‌های دیگر اپل واچ‌ها را داراست. علاوه بر این موارد، شاسی اپل واچ SE ضدآب طراحی شده و پردازنده S5 هم قلب تپنده درون آن است.