تیک تاک به عنوان برنامه ای پوچ و مایه ی اتلاف وقت نوجوانان و همچنین مایه نگرانی والدین شناخته شده است. بسیاری از مادران و پدران آرزو می کنند که فرزندانشان از ابتدا برنامه را نصب نکرده بودند. اما مطمئناً این فکر والدین یک دختر ۱۶ ساله ناشناس نیست که روز سه شنبه در آشویل، کارولینای شمالی مفقود شده است.

USA Today گزارش می دهد که این دختر پس از جلب توجه راننده کناری خود با استفاده از حرکات دستی که درتیک تاک یاد گرفته بود، نجات یافت. فردی که پشت خودرویی که نوجوان در آن زندانی شده بود رانندگی می‌کرد، علائم دست را تشخیص داد و به پلیس گفت که این دختر مضطرب بنظر می رسد. کلانتری بعدا مشخص کرد که سیگنال های دستی دختر میانبرهای غیرکلامی بودند که نشان دهنده خشونت در خانه، من به کمک نیاز دارم و در کل به خشونت خانگی اشاره داشته اند.

جیمز هربرت بریک ۶۱ ساله پس از زندانی کردن یک دختر ۱۶ ساله به جرم “حبس غیرقانونی” دستگیر شد

این نوجوان در صندلی عقب تویوتا بود که متعلق به جیمز هربرت بریک ۶۱ ساله از چروکی، کارولینای شمالی بود. بریک پس از اینکه پلیس او را با ایجاد توقف ترافیک از بین ایالتی بیرون کشیدند، به دلیل “حبس غیرقانونی” دستگیر شد. علاوه بر یافتن دختر گمشده، پلیس گفت که تلفن بریک حاوی تصاویر جنسی یک نوجوان بود.

سیگنال خشونت خانگی

انزوا می تواند خطر خشونت در خانه را افزایش دهد. از این حرکت گسسته در طول تماس ویدیویی استفاده کنید تا نشان دهید به کمک نیاز دارید:

  1. دست را در حالی که کف دست رو به طرف دیگر است، بالا بگیرید.
  2. انگشت شست را در کف دست فرو کنید.
  3. انگشتان را روی شست به سمت پایین تا کنید.

این نوجوان به مقامات اجرای قانون گفت که با بریک از کارولینای شمالی، به تنسی، کنتاکی و اوهایو سفر کرده است. در حالی که پلیس دقیقاً نشان نداد که این نوجوان از کدام علامت دست برای جلب توجه شخصی که پشت سر او رانندگی می‌کرد استفاده می‌کرد، بسیاری پیشنهاد کرده‌اند که سیگنال‌های دستی توسط افرادی که در چنین شرایطی هستند، استفاده شود.

سیگنال دست شناخته شده بین المللی را برای کمک بیاموزید و ممکن است روزی جان شما را نجات دهد

بنیاد زنان کانادا می گوید که یک سیگنال جهانی و بین المللی برای کمک در مورد خشونت خانگی یا سایر ناراحتی ها وجود دارد. این سیگنال را می توان با یک دست انجام داد: کف دست خود را به سمت جلو و در حالی که شست خود را جمع کرده اید قرار دهید، سپس انگشتان دیگر خود را روی انگشت شست خود ببندید تا آن را به دام بیاندازید. علامت دست این نیست که از کسی بخواهد فوراً با پلیس تماس بگیرد، بلکه می‌گوید “ایمن من را نجات دهید.”

تیک تاک

در حالی که این مورد خاص یک وضعیت خانگی نبود، گزارش شده است که همه‌گیری کرونا و قرنطینه‌های مرتبط با آن منجر به افزایش خشونت خانگی شده است. بنیاد زنان کانادا می‌گوید: “سیگنال برای کمک ابزاری است که ممکن است به برخی افراد کمک کند، برخی از افراد توانایی برقراری تماس تصویری را ندارند. لطفاً منابع، خدمات و برنامه‌های دیگری را در زیر بیابید که در یک موقعیت ناامن در خانه مفید است.”

پیشنهاد می‌شود زمانی که کسی نمی‌تواند آزادانه درباره موقعیت خطرناکی که در آن قرار دارد صحبت کند یا نمی‌تواند تماس برقرار کند، از سیگنال دست استفاده کند، و این کار را با احتیاط رو به دوربین وب انجام دهد.

تیک تاک،بیشترین تعداد دانلود ها را به خود اختصاص می دهد

از جولای گذشته، تیک تاک تا به امروز ۲۵۳ میلیون نصب از اپ استور و گوگل پلی استور داشته است. تیک تاک  پنجمین برنامه غیربازی است که بیش از ۳ میلیارد نصب جهانی از فروشگاه های برنامه های iOS و Android را پشت سر گذاشته است.

تیک تاک در سطح جهانی ، با ۸۵۰ میلیون بار دانلود، پردانلود ترین اپلیکیشن جهان در سال گذشته بود. واتس اپ با ۶۰۰ میلیون دانلود، دوم شد.

سال گذشته، دولت ترامپ تلاش کرد تا تیک تاک را در ایالات متحده ممنوع کند یا آن را به یک شرکت آمریکایی بفروشد. همه اینها بخشی از تلاش رئیس جمهور سابق برای مجازات برخی شرکت های چینی، از جمله هواوی، به دلایل امنیتی بود. با نزدیک‌تر شدن تقویم به انتخابات ریاست‌جمهوری، ترامپ این موضوع را کنار گذاشت و دولت بایدن آن را پیگیری نکرد.

 

منبع مطلب