کمپانی اپل اخیرا گوشی جدید خود را به نام iPhone SE 2020 معرفی کرد. این گوشی به مدت ماه‌ها در مرکز توجه قرار داشت، شایعه‌ها و گزارش‌هایی بیشمار درباره آن منتشر شد و همچنین هر دو گروه کاربران و کارشناسان بی صبرانه منتظر رونمایی رسمی‌اش بودند. این گوشی سرانجام چندی پیش با قیمت تقریبا اقتصادی معرفی شد. حالا تیم کوک، مدیر عامل کمپانی اپل، در بیانیه‌ای جدید درباره این گوشی صحبت کرده است.

اپل گزارش مالی سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ خود را منتشر کرده است. مدیر عامل اپل هم در حالی با سرمایه گذاران دیدار کرد که بر اساس گزارش مالی آن، اپل توانسته بود در مدت مذکور ۵۸٫۳ میلیارد دلار درآمد کسب کند. تیم کوک در خلال برگزاری این جلسه بیانیه‌ای برجسته و جسورانه درباره گوشی جدید iPhone SE 2020 صادر کرد.

او در پاسخ به پرسش‌هایی درباره گوشی میان رده و اقتصادی iPhone SE 2020 توضیح داد که این مدل تازه احتمالا بیشتر در کشورهای در حال توسعه با کاربران در سطح اقتصادی متوسط مورد استقبال چشمگیر قرار خواهد گرفت. تیم کوک با تکیه بر این موضوع که گوشی جدید اپل قیمت بسیار مناسبی دارد گفت همین نکته باعث می‌شود کاربران بیشتری به سیستم عامل iOS جذب شوند.

گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

احتمالا جسورانه‌ترین ادعای تیم کوک درباره عملکرد گوشی iPhone SE بوده است. او گفت که این آیفون جدید حتی از بهترین و پرسرعت‌ترین گوشی‌های اندرویدی هم سرعت بیشتری در عملکرد دارد. او با این ادعای خود به خوبی نشان داد که چقدر به محصول تازه برندش ایمان دارد.

این مقام ارشد همچنین در این باره که آیا قیمت رقابتی گوشی جدید اپل تغییری هم در سیاست کلی قیمت گذاری سازنده ایجاد خواهد کرد یا خیر، توضیحاتی ارائه داد. با توجه به ادعای تیم کوک، اپل همچنان تلاش می‌کند تا بهترین محصولات را با قیمتی مناسب در اختیار کاربران قرار دهد. او افزود که این موضوع قیمت گذاری رقابتی تنها به iPhone SE 2020 محدود نمی‌شود.