هفته گذشته اخباری مبنی بر کنسل شدن عرضه سری هوآوی Mate50 در سال ۲۰۲۱ منتشر شد. چند روز بعد، یکی از معروف ترین منابع خبر چینی، ما را با جزئیات بیشتری درباره این وضعیت مطلع کرد. وی اطمینان می‌دهد که عرضه تلفن‌های هوشمند رده بالای این شرکت برای نیمه دوم سال به تأخیر افتاده است.  از عموم مردم می خواهد تا شایعات جعلی در مورد لغو تولید گوشی‌ها را جدی نگیرند و منتظر رونمایی این گوشی باشند. بعلاوه، او اضافه می کند که حتی اگر سری هوآوی Mate50 در سال ۲۰۲۱ رونمایی نشود، حداکثر تا سال ۲۰۲۲ عرضه خواهد شد. به عبارت دیگر ، او بیش از حد خوش بین است زیرا سری HUAWEI Mate محبوب ترین گوشی های هوشمند رده بالای این شرکت (بجز سری HUAWEI P) است.

علاوه بر این ادعا، یک گزارش انحصاری توسط China Securities Journal نشان داده است که طراحی سری Mate50 نهایی شده است. تنها مسئله این‌جاست که این شرکت هنوز تصمیم نگرفته است که به دلیل کمبود عرضه، تولید انبوه را شروع کند.

نکته آخر اینکه ، از آنجا که سری HUAWEI P50 اولین مجموعه گوشی های هوشمند است که با استفاده از سیستم عامل HarmonyOS جعبه گشایی می‌شود ، از ویژگی های منحصر به فردی نیز برخوردار خواهد بود.