اپل چند روز پیش با انتشار گارش مالی اخیرش اشاره کرد که فروش آیفون‌های این برند در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۹ بسیار خوب بوده است. از طرفی همچنان برخی از کاربران و طرفداران این برند ترجیح می‌دهند گوشی جدید آیفون که خریداری می‌کنند، ابعاد کوچکتری داشته باشد و همچنین دکمه قدیمی خانه را داشته باشد. چند سال است که شاهد انتشار شایعه‌هایی درباره معرفی نسل جدید آیفون ارزان قیمت iPhone SE هستیم. از طرفی به نظر می‌رسد که سرانجام امسال این گوشی مورد انتظار قرار است که در قالب گوشی جدیدی به نام آیفون  و ۹ معرفی شود. گفته می‌شود که این گوشی همچنین ظاهری شبیه به آیفون ۶، ۷ و ۸ دارد.

روز گذشته My Drivers گزارشی جدید در این زمینه منتشر کرد که بر اساس آن ظاهرا روند تولید آزمایشی گوشی جدید اپل آیفون ۹ آغاز شده است. علاوه بر این، تأیید شده است که این گوشی هوشمند تحت نام تجاری آیفون ۹ در مارس امسال رسما معرفی می‌شود. براساس گزارش‌های زنجیره تامین، حجم کلی سفارشات تولید آیفون ۹ معادل ۳۰ میلیون دستگاه خواهد بود.

بر اساس این گزارش، اپل روند تولید انبوه آیفون ۹ خود را در نیمه فوریه آغاز می‌کند. این گوشی ارزان قیمت مخصوص بازارهای در حال توسعه توسعه یافته است و احتمالا حدود ۴۳۲ دلار قیمت گذاری می‌شود.

متاسفانه هنوز مشخصات دقیق این گوشی ارزان قیمت را نمی‌دانیم اما تقریبا مطمئن هستیم که از پردازنده داخلی A13 Bionic قدرت می‌گیرد. همچنین انتظار می‌رود که این گوشی شبیه به آیفون ۸ به نظر برسد اما در بخش مشخصات و قابلیت‌های داخلی تفاوت‌هایی میان این دو وجود داشته باشد. در مقایسه باید بگوییم که گوشی ارزان قیمت iPhone SE چند سال پیش با پردازنده و دوربین یکسان با گوشی آیفون ۶ اس معرفی شد.