بسیاری از کمپانی‌های سازنده گوشی‌های هوشمند مطلع هستند که کاربران به داشتن دستگاه‌هایی در ابعاد معمول و نمایشگر تقریبا کامپکت و کوچک رضایت دارند و این موضوع را هم در توسعه گوشی‌های جدید خودشان مد نظر قرار می‌دهند. سامسونگ تا آخرین خانواده پرچمداران Galaxy S20 خودش گوشی‌هایی را به کاربران ارائه کرده است که نمایشگرهای ۶٫۲ اینچی دارند. البته Galaxy S20 Ultra از نمایشگر ۶٫۷ اینچی بهره می‌برد اما به نظر می‌رسد که این ترند دیگر در معرفی خانواده Galaxy S21 دنبال نمی‌شود.

برخی منابع چینی حالا ادعا می‌کنند که خانواده پرچمداران سال آینده سامسونگ تحت عنوان Galaxy S21 یا Galaxy S30 معرفی می‌شوند و سازنده هم در حال حاضر برای ابعاد نمایشگر آن‌ها تصمیم نهایی خود را اخذ کرده است. اگر این شایعه صحت داشته باشد، همه نسخه‌ها و مدل‌های این خانواده تازه نمایشگرهای بزرگ خواهند داشت.

نسخه استاندارد خانواده تحت عنوان Galaxy S21 ظاهرا به نمایشگر ۶٫۹ اینچی مجهز می‌شود. نسخه دوم نمایشگر ۷ اینچی و همچنین بزرگترین نسخه این خانواده از نمایشگر ۷٫۱ اینچی بهره مند می‌شود.

همچنین باید یادآور شویم که برخی شایعه‌ها مدعی شده‌اند کمپانی سامسونگ ممکن است در توسعه خانواده Galaxy S21 خود دیگر از پردازنده داخلی کوالکام اسنپ دراگون ۸۷۵ استفاده نکند و همه نسخه‌های چین، آمریکا و جهانی را به تراشه اگزینوس ۱۰۰۰ ساخت خودش مجهز سازد. این اقدام می‌تواند به کاهش هزینه ساخت دستگاه و افزایش سود کمک کند.

سامسونگ-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

گزارش شده که تراشه اگزینوس ۱۰۰۰ با معماری ۵ نانومتری تولید می‌شود و همچنین پردازنده گرافیکی همراه آن هم با همکاری سامسونگ و AMD Radeon خواهد بود.

گوشی سامسونگ Galaxy S21 با اسم رمز Galaxy U

در حالی که عموم کاربران در ۱۵ مرداد منتظر رونمایی پرچمدار گلکسی نوت ۲۰ هستند، سامسونگ روند توسعه پرچمدار Galaxy S21 سال آینده خودش را هم آغاز کرده است.

گفته می‌شود که این گوشی سامسونگ با اسم رمز Galaxy U در دست توسعه قرار دارد و همچنین سازنده قصد دارد آن را با قیمت کمتر از انتظار روانه بازار کند. این غول تکنولوژی به طور جدی تلاش می‌کند تا گوشی پرچمدار با امکانات “ساده” توسعه دهد. بدین ترتیب گوشی استاندارد Galaxy S21 به نمایشگری با وضوح تصویر اچ دی پلاس و نرخ رفرش ۶۰ هرتز مجهز می‌شود.