گوشی هوشمند Nokia 9 PureView در سال ۲۰۱۹ روانه بازار شد و با ورودش به عرصه رقابت، انتقادهای مختلفی هم به آن وارد شد. از آن زمان تا کنون شایعه‌هایی منتشر شده است که اشاره دارند پرچمدار بعدی برند نوکیا از امکان فیلم برداری ۸K پشتیبانی می‌کند و همچنین وضعیت‌های Pro و Night در آن بهبود یافته است.

بر اساس این گزارش تازه، برخی منابع مدعی شده‌اند که گوشی جدید Nokia 9.3 PureView قادر به فیلم برداری ۸K با سرعت ۳۰ فریم بر ثانیه است. این منابع همچنین افزودند که قابلیت مذکور تنها در نسخه پروتوتایپ وجود دارد و ممکن است با توجه به نتایج آزمون نهایی سازنده در نسخه نهایی عرضه نشود. گزارش شده که کمپانی سازنده HMD Global در حال نهایی کردن قابلیت فیلم برداری ۸K است و نتایج آزمون آن هم ظاهرا رضایت بخش بوده است.

 

نوکیا-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

 

علاوه بر این، ذکر شده است که HMD Global در تلاش است تا با همکاری تیم توسعه دوربین، دو ویژگی دیگر را هم در این بخش گوشی جدید خود بهبود ببخشد. این دو قابلیت وضعیت‌های Night و Pro هستند.

گفته می‌شود که گوشی جدید Nokia 9.3 PureView از لنز زایس بهره می‌برد و بدین ترتیب HMD Global در تلاش است تا با همکاری برند زایس، برخی ویژگی‌های این لنزها را به گوشی جدید و سطح بالای خود اضافه کند. این گزارش متاسفانه در حال حاضر به طور رسمی به تأیید نرسیده است اما انتظار می‌رود که به زودی شاهد انتشار به روزرسانی‌هایی در این باره باشیم.