مینگ چی کو، تحلیل گر ارشد TF International Securities در روزهای اخیر در یادداشت جدیدی اعلام کرد که پیش بینی می‌کند کمپانی اپل نسل جدید از گوشی iPhone SE اقتصادی را تا پیش از سه ماهه اول سال آینده معرفی نخواهد کرد.

در این گزارش همچنین اشاره شده کمپانی Yujingguang تامین کننده دوربین‌های تعبیه شده درون گوشی‌های جدید اپل آیفون ۱۲ با توجه به افزایش سطح رقابت نتوانسته است درآمد چشمگیری در اکتبر کسب کند و این رقابت همچنین در سال ۲۰۲۱ افزایش پیدا خواهد کرد. تحلیل گران پیش بینی کرده‌اند که میزان سفارش تامین کننده Yujingguang برای گوشی آینده آیفون ۱۳ از ۵۰ درصد به ۳۰ درصد کاهش یابد.

مینگ چی کو همچنین تایید کرد که کمپانی اپل سال آینده هم گوشی جدید آیفون ۱۳ خود را مانند امسال در چهار مدل عرضه می‌کند تا این خانواده را به روزرسانی کند. درباره گوشی اقتصادی iPhone SE 3 هم گمانه زنی شده که این دستگاه هوشمند از شبکه ارتباطی ۵G پشتیبانی کند و ابعاد نمایشگر آن هم به ۶٫۰۶ اینچ افزایش یابد. همچنین انتظار می‌رود دوربین اصلی در پنل پشتی دستگاه به دو لنز مجهز شود. گوشی جدید iPhone SE 3 احتمالا در طراحی خود حسگر تشخیص اثرانگشت تاچ آی دی را حفظ می‌کند اما هنوز موقعیت آن روی بدنه مشخص نیست.

از آنجا که تعبیه تاچ آی دی زیر نمایشگر ممکن است باعث شود طراحی دستخوش تغییر شده و سازنده مجبور شود علاوه بر نمایشگر، همچنین فریم بزرگ‌تری‌ هم در نظر بگیرد، احتمالا این حسگر تشخیص اثرانگشت در کناره بدنه تعبیه خواهد شد.

اپل-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین
اپل-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین

اپل گوشی جدید iPhone SE Plus را سال آینده معرفی می‌کند

پیش از این گزارش شده بود که اپل همچنان به دنبال توسعه گوشی اقتصادی بیشتری است و در نظر دارد تا سال آینده هم نسخه جدیدی از iPhone SE را در دسترس کاربران و علاقمندان قرار دهد. با توجه به این گزارش‌ها، نام احتمالی این دستگاه iPhone SE 3 Plus است. شایعه شده است که اپل به منظور کاهش هزینه‌های ساخت دستگاه می‌خواهد این گوشی جدید را دوباره به حسگر تاچ آی دی مجهز کند.

احتمالا مهم‌ترین نقطع قوت این گوشی جدید، پردازنده داخلی A14 Bionic آن است. علاوه بر این مینگ چی کو پیش بینی کرده است که کمپانی اپل معرفی و عرضه این گوشی جدید iPhone SE 3 را به نیمه دوم سال آینده میلادی موکول خواهد کرد.