به نظر می‌رسد که گوگل چندان هم به ترندهای محبوب در طراحی گوشی موبایل اهمیت نمی‌دهد. با نگاهی به بازار فعلی موبایل به خوبی می‌توان متوجه شد که گوشی‌های پرچمدار از حسگر تشخیص اثرانگشت زیر نمایشگر یا راهکار تشخیص چهره بهره می‌برند. درواقع بسیاری از میان رده‌های سطح بالای موجود هم دیگر به حسگر تشخیص اثرانگشت زیر نمایشگر مجهز شده‌اند. از طرفی گوگل هنوز از این راهکار پیشرفته استفاده نکرده است و به نظر می‌رسد که در توسعه دو گوشی جدید پیکسل ۵ و پیکسل ۴a هم قادر نخواهد بود از آن‌ها استفاده کند.

بر اساس گارشی که اخیرا منتشر شده است، گوشی جدید پیکسل ۵ و پیکسل ۴a از همان حسگر فیزیکی تشخیص اثرانگشت در پنل پشتی استفاده می‌کنند. افشاگر معروف، OnLeaks، اخیرا تصاویر رندری منتسب به این دو گوشی جدید گوگل را منتشر کرد. همان طور که از تصویر هم برداشت می‌شود، خانواده پیکسل ۵ شامل سه نسخه Pixel 5، Pixel 5 XL و Pixel 5 XL 5G می‌شود. هر سه مدل گوشی گوگل از دوربین اصلی سه گانه در پنل پشتی خود بهره می‌برند. علاوه بر این، حسگر تشخیص اثرانگشت به شکل فیزیکی در پنل پشتی آن‌ها دیده می‌شود.

گوگل پیکسل-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

گوشی جدید پیکسل ۴a هم حسگر فیزیکی در پنل پشتی خود دارد. اگر خاطرتان باشد، دو مدل پیکسل ۴ و پیکسل ۴ ایکس ال هر دو بدون حسگر فیزیکی اثرانگشت عرضه شدند اما سیستم تشخیص چهره ۳D داشتند. از طرفی محصولات سال ۲۰۲۰ این غول تکنولوژی حسگر فیزیکی اثرانگشت دارند. این رویکرد رو به عقب گوگل در طراحی محصول بسیار غیرمنطقی به نظر می‌رسد. این اطلاعات در حال حاضر به طور رسمی تایید نشده است.

با توجه گزارش‌ها، گوشی جدید گوگل پیکسل ۵ در ابعاد بدنه ۱۴۴٫۶ در ۷۰٫۴ در ۸ میلی متر ساخته می‌شود. همچنین رندرهای منتشر شده اخیر از احتمال توسعه این مدل با نمایشگر ۵٫۵ اینچی یا کمی بزرگ‌تر خبر می‌دهند.

گوگل پیکسل-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

همچنین پیش بینی می‌شود که پورت ارتباطی USB-C در لبه پایین دستگاه طراحی شود. علاوه بر این بریدگی‌های مخصوص بلندگو در لبه پایین دستگاه دیده می‌شود اما هیچ بریدگی مربوط به جک هدفون در این تصاویر به نظر نمی‌رسد. در این رندرها می‌توان مشاهده کرد که جنس کناره بدنه متفاوت در نظر گرفته شده و احتمالا از آلیاژ آلومینیومی است. یکی از افشاگران دنیای وب قبلا پیش بینی کرده است که گوشی گوگل پیکسل ۵ با نمایشگر اولد ۵٫۷۸ اینچی و وضوح تصویر کواد اچ دی معرفی خواهد شد. جزئیات دقیق دوربین اصلی مشخص نیست اما پیش بینی می‌شود که ماژول اصلی دو لنز مجزا داشته باشد. در پنل جلو هم یک لنز سلفی درون ناچ حفره‌ای قرار می‌گیرد.