به نظر می‌رسد که برند پوکو از کمپانی چینی شیائومی سرانجام روی روال اصلی خود افتاده است و محصولاتی که معرفی می‌کند دیگر چیزی فراتر از کپی از گوشی‌های ردمی هستند. از حقیقت درباره گوشی جدید POCO X3 NFC که روز گذشته معرفی شد هم صدق می‌کند. این گوشی درواقع اولین گوشی برند پوکو در سال ۲۰۲۰ به شمار می‌رود که با طراحی و مشخصات فنی بی همتا و مخصوص خودش توسعه یافته است. این برند سازنده همچنین فردا قرار است از گوشی جدید M2 خود رونمایی کند. پیش از این هم گوشی POCO M2 Pro معرفی شده است و ما تصور می‌کنیم که نسخه استاندارد این خانواده ممکن است چندان هم بی نظیر نباشد و تا حدودی نسخه کپی شده‌ای از گوشی هوشمند Redmi 9 به شمار برود. کمپانی پوکو همچنین تعبیه باتری بزرگ ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعتی را درون این گوشی چینی تایید کرده است. به نظر می‌رسد که این باتری بزرگ به استانداردی تازه برای گوشی‌های میان رده شیائومی تبدیل شده است.

پوکو تایید کرده است که گوشی جدید M2 با وضوح تصویر فول اچ دی پلاس در نمایشگر و همچنین ۸ گیگابایت رم توسعه یافته است. در کنار تایید باتری بزرگ برای این گوشی جدید، جالب است اشاره کنیم که گوشی هوشمند M2 Pro هم از باتری ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعتی قدرت می‌گیرد و توان شارژ سریع در آن ۳۳ وات است. البته انتظار می‌رود که نسخه استاندارد M2 از نسخه پرو ساده‌تر و ارزان‌تر باشد و بدین ترتیب منطقی به نظر می‌رسد که توان شارژ سریع هم در آن کمتر باشد. حتی ممکن است توان شارژ سریع در این گوشی پوکو مانند Redmi 9 حدود ۱۸ وات باشد.

گوشی هوشمند M2 Pro نسخه جهانی از گوشی شیائومی Redmi Note 9 Pro است. گوشی هوشمند Redmi Note 9 Pro Max هم در بازار هند عرضه شده اما این موضوع اصلا باعث نشده است پوکو گوشی M2 Pro خود را روانه این بازار نکند. گوشی هوشمند Redmi 9 در بازار هند تحت عنوان Redmi 9 Prime به فروش می‌رسد و حالا ممکن است که یک بار دیگر تحت عنوان POCO M2 در همین بازار عرضه شود.