کمپانی وان پلاس ماه گذشته اولین گوشی میان رده خود را به نام OnePlus Nord معرفی و عرضه کرد. این گوشی از ابتدای ورود خود به بازار توانست توجه همگان را به خود جلب کند و در میان کاربران هم محبوب واقع شود. به همین خاطر کمپانی چینی سازنده تصمیم گرفته است استراتژی محصول خود را با عرضه چند مدل گوشی هوشمند توانمند و ارزان قیمت تغییر دهد و در همین راستا به فکر توسعه نسل دوم Nord محبوب افتاده است.

سازنده مجبور است برای حفظ قیمت عرضه رقابتی در بازار، همچنان برخی ویژگی‌های مهم را در توسعه این گوشی جدید نادیده بگیرد و برخی قابلیت‌ها را در نسخه نهایی قربانی قیمت کند. هنوز جزئیاتی در این زمینه به دستمان نرسیده است اما یک خبر افشا شده نشان می‌دهد که احتمالا تکنولوژی شارژ سریع Warp Charge در Nord 2 به کار گرفته نمی‌شود.

گوشی جدید وان پلاس بدون شارژ سریع ۳۰ واتی Warp

به گزارش خبرگزاری MySmartPrice یک گوشی مرموز برند وان پلاس که ممکن است Billie 1 یا Billie 2 باشد، اخیرا در پایگاه رگولاتوری TUV Rheinland دیده شده است و از توان شارژ سریع ۱۸ وات پشتیبانی می‌کند.

چنین توان شارژری برای گوشی هوشمند امروزی کاملا رایح و معمولی به نظر می‌رسد و در میان دستگاه‌های میان رده رایج است؛ اما برای برند وان پلاس همچنان نشانه عقب‌گرد و نه پیشرفت قلمداد می‌شود. همه گوشی‌های جدید این سازنده چینی مجهز به تکنولوژی شارژ سریع Warp Charger با توان ۳۰ وات معرفی شده‌اند.

در اوایل ماه اوت، دو افشاگر و فعال به نام‌های Max.J و کانال Concept Creator پیش بینی کردند که گوشی جدید وان پلاس Billie در هر دو نسخه ۱ و ۲ از نظر ظاهری و مشخصات فنی بسیار شبیه به میان رده تازه Nord توسعه پیدا می‌کنند. البته انتظار می‌رود یکی از این دو گوشی جدید به جای ماژول دوربین اصلی با لنزهای چهارگانه به ماژول دوگانه مجهز شود و نسخه دیگر هم از ماژول سه گانه بهره بگیرد.

گزارش‌های مرتبط نشان می‌دهد که حداقل یکی از دو مدل گوشی جدید وان پلاس Billie به پردازنده داخلی کوالکام اسنپدراگون ۶۹۰ مجهز می‌شود. این پردازنده میان رده از امکان ارتباطی ۵G پشتیبانی می‌کند و البته قیمت مناسبی هم دارد.

هر دو گوشی Billie امسال از نسل Nord وان پلاس و به همراه OnePlus 8T معرفی می‌شوند و انتظار می‌رود که حوالی اکتبر یا نوامبر شاهد ورودشان به بازار باشیم.