کمپانی وان پلاس در خلال سال‌های اخیر به تدریج امکانات پرچمدار را به گوشی‌های هوشمند خود اضافه کرده است. این سازنده از سال گذشته امکان پشتیبانی از شارژ سریع  بی سیم را با معرفی وان پلاس ۸ پرو در اختیار کاربران خود قرار داد.

گوشی وان پلاس ۸ پرو که سال گذشته معرفی شد، از شارژ سریع بی سیم ۳۰ واتی پشتیبانی می‌کند. این کمپانی چینی حالا در سال ۲۰۲۱ قصد دارد با معرفی دو گوشی جدید و پرچمدار وان پلاس ۹ و ۹ پرو، پشتیبانی از قابلیت شارژ سریع بی سیم را تا ۴۵ وات افزایش دهد.

گوشی جدید وان پلاس ۹ پرو به شارژر بی سیم مخصوصی مجهز می‌شود که آن را قادر می‌سازد از بیشینه قدرت شارژ سریع خود بهره بگیرد. علاوه بر این، گوشی مذکور از امکان شارژ بی سیم معکوس هم برخوردار می‌شود اما هنوز نمی‌دانیم که مدل استاندارد وان پلاس ۹ هم دارای این قابلیت است یا خیر.

دو گوشی جدید و پرچمدار وان پلاس ۹ و ۹ پرو در ماه مارس یا آوریل امسال رسما رونمایی می‌شوند.

افشای گوشی جدید وان پلاس ۹ در تصاویر زنده

کمپانی وان پلاس از سال گذشته استراتژی محصول جدیدی را به اجرا درآورد که شامل رونمایی از دو پرچمدار استاندارد و نسخه پرو می‌شود. این سازنده چینی پس از عرضه دو پرچمدار وان پلاس ۸ و ۸ پرو، همچنین به سمت بازار میان رده‌ها حرکت کرد. انتظار می‌رود که در ادامه تغییر استراتژی، از امسال همچنین شاهد رونمایی از نسخه سوم پرچمداران با پسوند لایت (One Plus 9 Lite) باشیم. اخیرا چند تصویر زنده منتسب به گوشی جدید وان پلاس ۹ در فضای وب منتشر شد و آن را با برخی مشخصات کلیدی‌اش افشا کرد. این گوشی جدید چینی با ناچ حفره‌ای در گوشه بالا سمت چپ نمایشگر طراحی شده است و از امکان شارژ بی سیم معکوس پشتیبانی می‌کند.

معرفی گوشی جدید وان پلاس ۹ با شارژ سریع ۶۵ واتی و باتری بزرگ‌تر

در حال حاضر گوشی وان پلاس ۸ پرو تنها گوشی هوشمند با پشتیبانی از هر دو امکان شارژ سریع و معکوس است. بهبود چشمگیری به نظر می‌رسد اگر امسال قابلیت‌های مذکور در نسخه استاندارد وان پلاس ۹ هم گنجانده شود. همان طور که می‌دانید، گوشی وان پلاس ۸T در اکتبر سال گذشته بدون این ویژگی‌ها معرفی شد. ظاهرا وان پلاس ۹ قرار است نقش مهمی در بهبود وضعیت وان پلاس داشته باشد و با توجه به گزارش ۹۱Mobiles از شارژ سریع ۶۵ واتی هم پشتیبانی می‌کند. این تکنولوژی در وان پلاس ۸T معرفی شد و امسال در نسخه استاندارد وان پلاس ۹ هم وجود دارد. علاوه بر این شاهد افزایش ظرفیت باتری از ۴۳۰۰ در وان پلاس ۸ به ۴۵۰۰ در وان پلاس ۹ خواهیم بود.

گفته می‌شود که وان پلاس امسال در اواسط ماه مارس از خانواده پرچمداران وان پلاس رونمایی می‌کند. انتظار می‌رود جزئیات بیشتری از این سه گانه تا آن زمان منتشر شود.

گوشی وان پلاس ۹ لایت با تراشه اسنپدراگون ۸۶۵

هر دو گوشی جدید وان پلاس ۹ و ۹ پرو قرار است از پردازنده کوالکام اسنپدراگون ۸۸۸ قدرت بگیرند اما گزارش‌ها اشاره دارند که نسخه لایت از این نظر متفاوت طراحی شده و مجهز به تراشه اسنپدراگون ۸۶۵ نسل قبلی توسعه یافته است. این استراتژی را برند ریلمی هم سال گذشته با گوشی هوشمند Realme X3 SuperZoom به اجرا درآورد و آن را با تراشه سال قبل‌تر از آن یعنی اسنپدراگون ۸۵۵ پلاس عرضه کرد. بدین ترتیب مشخص است که وان پلاس ۹ لایت از هر دو گوشی وان پلاس ۹ و ۹ پرو ارزان‌تر خواهد بود اما انتظار نمی‌رود که در بازه قیمت میان رده‌های Nord قرار گیرد.