هواوی تأیید کرده است که گوشی پرچمدار Mate 40 این سازنده براساس برنامه ریزی قبلی معرفی می‌شود و اگر شایعه‌های مرتبط اخیر هم صحت داشته باشد، کمپانی مذکور احتمالا چندین محصول جدید را ازجمله نسل تازه گوشی منعطف Mate X با نمایشگر تاشو در دست توسعه دارد. این گوشی جدید موسوم به Mate X2 ظاهرا قرار است به نمایشگر تاشو رو به داخل مجهز شود و همچنین نمایشگر آن از سامسونگ و BOE تأمین شود.

ایوان بلاس، افشاگر معروف، اخیرا اسم رمز محصولات متعددی را که در مرحله توسعه قرار دارند افشا کرده است که نام گوشی جدید هواوی Mate X2 هم در این میان دیده می‌شود. طبق ادعای این افشاگر، گوشی هوآوی Mate X2 با اسم رمز Teton شناخته می‌شود. در حالی که ایوان بلاس جزئیات دیگری را در این زمینه افشا نکرده است، راس یانگ از DSCC به توضیحاتی درباره مشخصات این گوشی جدید هوآوی پرداخته و تأمین نمایشگر از سامسونگ و BOE را تایید کرده است.

خداحافظی با نمایشگر رو به بیرون

راس یانگ گفته است که گوشی جدید هوآوی Mate X2 مانند گوشی سامسونگ Galaxy Z Fold 2 که اخیرا معرفی شد، به نمایشگر تاشونده رو به داخل مجهز می‌شود. همچنین اخیرا اسنادی از پتنت هوآوی درباره گوشی منعطفی با همین رویکرد طراحی منتشر شد. این گوشی طراحی مشابه Mate X قدیمی داشت و در حالت بسته نوار حاشیه در کنار نمایشگر ثانویه‌اش به چشم می‌خورد. این پتنت همچنین نمایشگر تاشونده رو به داخل را به همراه قلم استایلوس نشان می‌داد.

هواوی-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

با این حال ممکن است هوآوی طراحی نهایی این گوشی را دستخوش تغییراتی کرده باشد اما فعلا طراحی ظاهری مشابه همین پتنت را برای Mate X2 در نظر می‌گیریم.

تامین نمایشگر منعطف از سامسونگ و BOE

راس یانگ تأیید کرده است نمایشگر گوشی جدید هوآوی از سامسونگ و BOE تأمین می‌شود. کمپانی چینی BOE همچنین اخیرا سفارش پنل نمایش اولد مخصوص برای گوشی جدید Mate 40 را از هوآوی دریافت کرد.

این منبع آگاه در آخر به پنل CPI به جای UTG برای نمایشگر گوشی Mate X2 اشاره کرده است. این انتخاب در صورت صحت خبر می‌تواند قدری ناامیدکننده باشد. به خاطر داشته باشید که گوشی سامسونگ Galaxy Z Fold 2 از UTG برخوردار شده که در مقایسه با روکش پلاستیکی دوام بیشتری دارد.