کمپانی هوآوی قرار است تا دو ماه آینده گوشی جدید خود را از سری Mate 40 معرفی کند. اخیرا گمانه زنی‌هایی درباره این گوشی‌های تازه برند چینی شده است. این گوشی جدید قرار است آخرین پرچمدار کمپانی هواوی در سال ۲۰۲۰ باشد. حتی شاید بتوان پیش بینی کرد که این کمپانی با توجه به مشکلاتی که با آن‌ها مواجه شده است تا اطلاع ثانوی نتواند پرچمدار جدید دیگری را معرفی کند. در جدیدترین گزارش درباره گوشی هوآوی Mate 40 گفته شده است که این گوشی جدید از تکنولوژی Liquid Camera یا لنز مایع بهره می‌برد.

بر اساس توییت کاربر @RODENT950 تکنولوژی دوربین لنز مایع هنوز به طور انبوه در دسترس قرار نگرفته است. اسناد پتنتی که هوآوی چند ماه پیش به ثبت رسانده است نشان می‌دهد که تکنولوژی دوربین با لنز مایع می‌تواند فوکوس خودکار سریع‌تر و پایداری بهتری داشته باشد. در حال حاضر این همه اطلاعاتی است که درباره این تکنولوژی جدید در دست داریم.

با توجه به گزارش‌ها، گوشی جدید هوآوی Mate 40 نمایشگر ۶٫۶۷ اینچی با لبه‌های خمیده از برند ال جی دارد. این نمایشگر همچنین از نرخ تازه سازی ۹۰ هرتزی پشتیبانی می‌کند. گوشی جدید هواوی در نسخه استاندارد خود به دوربین اصلی سه گانه با لنز استاندارد ۵۰ مگاپیکسلی و دو لنز کمکی ۲۰ مگاپیکسلی فوق عریض و ۸ مگاپیکسلی تله فوتو مجهز می‌شود. همچنین ماژول فوکوس خودکار لیزری در این دوربین قرار می‌گیرد.

هواوی-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

همچنین حداقل یک نسخه پیشرفته‌تر دیگر به نام Mate 40 Pro / Mate 40 Pro Plus وجود دارد که با نمایشگر آبشاری توسعه پیدا می‌کند و مانند نسخه استاندارد از نرخ تازه سازی ۹۰ هرتزی پشتیبانی می‌کند. این گوشی جدید از پردازنده داخلی Kirin 9000 با ساختار ۵ نانومتری قدرت می‌گیرد و در بخش دوربین هم لنز استاندارد ۵۰ مگاپیکسلی با تکنولوژی Liquid Lens Camera دارد. در گزارش‌های پیشین گفته شده بود که این تکنولوژی ابتدا با P50 و از سال آینده عرضه می‌شود. اما حالا با توجه به وضعیت تحریم آمریکا علیه هوآوی ممکن است دیگر گوشی P50 اصلا در کار نباشد.

ظرفیت باتری در گوشی Mate 40 و Mate 40 Pro احتمالا به ترتیب معادل ۴۳۰۰ و ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعت است. همچنین نسخه پرو از نظر نرم افزاری هم پیشرفته‌تر توسعه پیدا می‌کند و با اندروید ۱۱ مبتنی بر EMUI 11 عرضه می‌شود.

احتمال عرضه محدود گوشی جدید هوآوی

هوآوی در تامین قطعات داخلی اصلی مانند پردازنده داخلی برای گوشی جدید خود با مشکل مواجه شده و به همین سبب ممکن است که دیگر نتواند به تعداد لازم و پیش بینی شده قبلی خود گوشی جدید Mate 40 تولید و روانه بازار کند.