انتظار می‌رود کمپانی شیائومی در ژانویه سال آینده از گوشی جدید خانواده Mi 11 رونمایی کند. طبق معمول تا به حال گزارش‌ها و خبرهای بسیاری در این باره منتشر شده است و حالا می‌دانیم که این خانواده شامل حداقل دو گوشی جدید Mi 11 و Mi 11 Pro می‌شود. بر اساس یک گزارش تازه، گوشی هوشمند Mi 11 Pro با نمایشگر ۲K توسعه می‌یابد. البته اخباری که پس از آن افشا شده هم به احتمال وضوح تصویر ۲K+ اشاره دارد زیرا تعداد پیکسلی افقی ۳۲۰۰ است. همچنین خبرها حاکی از آن است که نمایشگر گوشی شیائومی از نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این، اطلاعاتی هم درباره دوربین در گوشی جدید Mi 11 Pro به دست آورده‌ایم.

در این اطلاعات مشخصا به مدل گوشی شیائومی اشاره نشده است اما ما تقریبا مطمئن هستیم که این جزئیات به گوشی جدید Mi 11 مربوط می‌شود. بر اساس گزارش خبرگزاری XDA Developers، گوشی جدید Mi 11 از تراشه کوالکام اسنپدراگون ۸۷۵ قدرت می‌گیرد و ضمن برخورداری از لنز استاندارد ۱۰۸ مگا پیکسلی در پنل پشتی، نمایشگر کاملا خمیده هم دارد. همچنین اشاره شده است که ماژول دوربین اصلی در پنل پشتی شامل سه لنز می‌شود. این دوربین قادر است از بزرگنمایی تا ۳۰ برابر و تصویربرداری فوق عریض و ماکرو پشتیبانی کند.

شیائومی-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین
شیائومی-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین

با توجه به شایعه‌های منتشرشده قبلی، حداقل یک مدل از گوشی‌های جدید خانواده Mi 11 شیائومی در دوربین خود از تکنولوژی ادغام پیکسلی ۴ در ۱ برخوردار می‌شود. لنز استاندارد در ماژول اصلی آن ۵۰ مگا پیکسلی و لنز تله فوتوی آن ۱۲ مگا پیکسلی خواهد بود.

کمپانی کوالکام رویداد سالانه خودش را اول ماه دسامبر برگزار می‌کند. انتظار می‌رود که جدیدترین تراشه موبایلی پرچمدار اسنپدراگون ۸۷۵ در خلال این رویداد معرفی شود. مانند سال گذشته ممکن است بسیاری از برندهای سازنده گوشی‌های هوشمند در خلال همین رویداد اعلام کنند که کدام گوشی‌های جدید خود را می‌خواهند مجهز به این تراشه روانه بازار کنند. سال گذشته کمپانی شیائومی یکی از معدود سازندگانی بود که گوشی پرچمدار جدید خود را مجهز به تازه‌ترین تراشه اسنپدراگون در همان مراسم رونمایی، معرفی کرد. امسال هم انتظار می‌رود که گوشی جدید Mi 11 در کنفرانس کوالکام دیده شود. در حال حاضر هیچ اطلاعات رسمی در این باره منتشر نشده است اما با توجه به شایعه‌های متعدد به نظر می‌رسد که شاهد تغییرات و بهبودهای چشمگیر در نمایشگر این گوشی جدید خواهیم بود.