با توجه به گزارش‌هایی که اخیرا منتشر شده، قرار است اپل گوشی جدید آیفون ۱۲ خود را با قیمت زیادی روانه بازار کند. در میان این خانواده چهارگانه، آیفون ۱۲ سطح پایین‌ترین مدل شناخته می‌شود و گفته شده که حدود ۱۰۰۰ دلار قیمت گذاری شده است. اما در این گزارش می‌خواهیم بیشتر به قیمت و مشخصات گوشی جدید آیفون ۱۲ مینی بپردازیم که از چند روز پیش در خبرها دیده شد. این گوشی جدید متاسفانه از امکان ارتباطی ۵G پشتیبانی نمی‌کند.

تام فورت از وال استریت ژورنال این احتمال را تایید کرد. این گوشی جدید همچنین حدود ۷۰۰ دلار هم قیمت دارد. این قیمت مخصوصا با مقایسه گوشی سطح بالای سامسونگ Galaxy S20 FE 5G گران به نظر می‌رسد. همچنین باید به پرچمدار جدید OnePlus 8T اشاره کنیم که از شبکه ارتباطی ۵G هم پشتیبانی می‌کند و قرار نیست گران باشد.

سایر مدل‌های خانواده گوشی جدید آیفون ۱۲ قرار است همگی از شبکه ارتباطی ۵G پشتیبانی کنند. قیمت‌های این خانواده از ۱۰۰۰ دلار برای آیفون ۱۲ با نمایشگر ۶٫۱ آغاز می‌شود. آیفون ۱۲ پرو با نمایشگری در همان ابعاد ۱۱۰۰ دلار قیمت دارد و سطح بالاترین مدل خانواده تحت عنوان آیفون ۱۲ پرو مکس هم ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ دلار قیمت گذاری می‌شود.

اپل-آیفون-خرید گوشی- قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

گوشی جدید آیفون ۱۲ قرار است ۱۳ اکتبر (۲۲ مهر) معرفی شود.

همان طور که مطلع هستید، اپل امسال روند رونمایی از گوشی جدید آیفون خود را با تاخیر برگزار می‌کند. همچنین روز نهایی عرضه مشخص نشده است. با این حال تحلیل گران و کارشناسان از گمانه زنی دست برنداشته‌اند و اغلب آن‌ها بر تاریخ ۱۳ اکتبر برای مراسم رونمایی از گوشی جدید آیفون ۱۲ توافق دارند.

انتظار می‌رود در این میان کوچک‌ترین مدل گوشی جدید آیفون ۱۲ مینی نام داشته باشد و با نمایشگر ۵٫۴ اینچی معرفی شود. این گوشی جدید ممکن است بنا بر پیش بینی برخی تحلیل گران به پرفروش‌ترین گوشی در میان آیفون‌های ۱۲ اپل تبدیل شود. برخی معتقدند که شاید اپل این گوشی جدید را با پردازنده ضعیف‌تری عرضه کند.

برای مثال یک منبع آگاه ادعا می‌کند که کمپانی اپل توانسته است پردازنده میان رده جدید B14 Bionic را توسعه دهد. ظاهرا ایده اپل برای توسعه این پردازنده، امکان تولید گوشی‌های آیفون ارزان قیمت است. در توسعه این پردازنده جدید، درواقع اساس A14 Bionic را در نظر گرفته و فرکانس هسته‌های پردازنده را در آن کاهش داده‌اند. ممکن است گوشی جدید آیفون ۱۲ مینی تنها گوشی هوشمندی نباشد که از این تراشه جدید برخوردار می‌شود. شاید اپل در توسعه نسل بعدی iPhone SE Plus هم از تراشه B14 Bionic استفاده کند.