هفته گذشته شایعه‌ای منتشر شد که ادعا می‌کرد گوشی جدید آیفون ۱۲ از لنز استاندارد ۶۴ مگا پیکسلی با پشتیبانی از بزرگنمایی اپتیکال تا ۵ برابر پشتیبانی می‌کند اما حالا یک منبع آگاه این ادعا را رد کرده است. براساس ادعای این منبع آگاه، کمپانی اپل اصلا قصد ندارد امسال وضوح تصویر را در دوربین اصلی گوشی جدید آیفون ۱۲ خود افزایش دهد. علاوه بر این گوشی نسل بعدتر آیفون ۱۳ که سال آینده معرفی می‌شود هم ممکن است در دوربین اصلی خود لنز استاندارد ۴۸ مگا پیکسلی داشته باشد.

در خانواده گوشی جدید آیفون ۱۲ هم همه مدل‌ها به حسگرهای ۱۲ مگا پیکسلی مجهز می‌شوند. البته در همین حال اندازه این حسگرها افزایش می‌یابد تا بدین ترتیب کمک کنند دستگاه بتواند در شرایط با نور نامساعد هم تصاویر باکیفیتی را به ثبت برساند.

اپل-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

گوشی جدید آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ مکس در دوربین اصلی به حسگرهای ۱۲ مگا پیکسلی و در دوربین سلفی هم به یک لنز ۱۲ مگا پیکسلی مجهز می‌شوند. دو مدل دیگر آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس هم علاوه بر دو لنز ۱۲ مگا پیکسلی در دوربین اصلی یک لنز ۱۲ مگا پیکسلی اضافه‌تر خواهند داشت. گفته می‌شود که هر چهار مدل آیفون جدید امسال به لنز فوق عریض با کیفیتی مجهز می‌شوند که می‌تواند میزان کژدیسی را در تصاویر کاهش دهد. همچنین گفته می‌شود که تکنولوژی جدید لرزشگیر تصویر در این مدل‌ها به کار گرفته می‌شود.

انتشار ویدیو از گوشی جدید اپل آیفون ۱۲ پرو مکس و افشای ویژگی‌های اصلی آن

به رویداد سالانه اپل در ماه سپتامبر نزدیک می‌شویم و هر روز بیشتر شاهد انتشار گزارش‌ها و خبرها درباره این گوشی‌های تازه‌ هستیم. اخیرا یک افشاگر معروف به نام جان پروسر ویدیویی را در کانال یوتیوبی خودش در همین راستا منتشر کرد. در این ویدیو برخی جزئیات از گوشی جدید اپل آیفون ۱۲ پرو مکس به نمایش گذاشته شده است. پروسر در این ویدیو مدعی شده است که یک نسخه نهایی از پرچمدار جدید اپل را پیش از فروش رسمی به دست آورده است. علاوه بر این او توانسته است در این ویدیوی جنجالی همه اطلاعات تقریبا معتبری را که کاربران و طرفداران به دست آورده بودند گردآوری کند.

یکی از مهم‌ترین شایعه‌ها درباره گوشی جدید آیفون ۱۲ احتمال افزودن حسگر LiDAR به دوربین اصلی این دستگاه بوده است. در این ویدیو جان پروسر تایید کرده است که کمپانی اپل این حسگر را به هر چهار مدل آیفون جدید ۱۲ اضافه می‌کند.

اپل-آیفون-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

علاوه بر این، منبع مذکور به احتمال پشتیبانی نمایشگر از نرخ تازه سازی چشمگیر ۱۲۰ هرتزی اشاره کرده است. یک تصویر اسکرین شات شامل مشخصات فنی گوشی آیفون ۱۲ پرو مکس هم در این ویدیو مشاهده می‌شود. در این تصویر منوی تنظیمات مربوط به نمایشگر به چشم می‌خورد که گزینه استفاده از نرخ تازه سازی بیشتر آن هم فعال شده است. برخی منابع خبری ادعا کرده‌اند که دو گوشی جدید و پرچمدار آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس از نرخ تازه سازی بیشینه ۱۲۰ هرتز هم پشتیبانی می‌کنند اما دو مدل آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پلاس همچنان نرخ تازه سازی رایج ۶۰ هرتزی را حفظ خواهند کرد.

با توجه به تصاویر موجود در این ویدیو که نمایشگر گوشی را به خوبی به نمایش گذاشته است، می‌توان بر همه شایعه‌هایی که ادعای کوچک شدن ناچ را در نمایشگر این گوشی جدید داشتند مهر بطلان گذاشت. اندازه بریدگی ناچ صفحه نمایش در گوشی جدید آیفون ۱۲ پرو مکس درست به اندازه نسل قبل از آن به نظر می‌رسد.

بهبودهای کلی در توسعه این گوشی جدید همچنین در سیستم تشخیص چهره Face ID دیده می‌شود. ظاهرا این سیستم پیشرفته حالا پرسرعت‌تر و امن‌تر عمل می‌کند.