کمپانی اپل خودش را برای معرفی اولین گوشی ۵G خود آماده می‌کند. براساس جدیدترین گزارش‌ها، این غول تکنولوژی در توسعه گوشی جدید آیفون ۱۲ و در مدل‌های سطح بالای این خانواده از حسگر سونی LiDAR در دوربین استفاده می‌کند. به طور مشخص، تکنولوژی مذکور در دو گوشی جدید آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس به کار گرفته می‌شود. تکنولوژی LiDAR توسط سونی توسعه یافته است و از پالس‌های نوری برای سنجش دقیق فاصله اشیا از لنز دوربین استفاده می‌کند. دوربین به کمک این داده‌های ضروری می‌تواند فوکوس خودکار دقیق‌تری داشته باشد و همچنین اشیا موردنظر کاربر در قاب تصویر را بهتر و دقیق‌تر از پس زمینه تشخیص دهد. در نتیجه دوربین قادر به اجرای قابلیت Portrait Mode با کیفیت بهتری خواهد بود. دوربین عمق تصویر هم به اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده کمک می‌کند تا اشیا دیجیتالی را به شکل واقعی‌تر و ملموس‌تری در محیط واقعی قرار دهد.

کلمه LiDAR کوتاه شده عبارت Light Detection and Ranging است و همچنین اولین محصول اپل مجهز به آن به نام آیپد پرو ۲۰۲۰ معرفی شده است. تکنولوژی LiDAR پیش از تعبیه درون گوشی‌های هوشمند در صنعت تولید خودرو محبوب بوده است.

اپل-آیفون-قیمت گوشی-خرید گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

کمپانی اپل قصد دارد ۴ مدل گوشی جدید آیفون خود را در بازه حدودی پاییز امسال عرضه کند. همه این مدل‌ها قرار است از امکان ارتباطی ۵G پشتیبانی کنند. دو مدل پیشرفته و پرچمدار پرو در این خانواده با نمایشگر ۶٫۱ اینچی و ۶٫۷ اینچی توسعه پیدا می‌کنند و آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس نام دارند. همچنین تنها این دو مدل قرار است در دوربین اصلی خود از حسگر پیشرفته LiDAR بهره مند شوند.

اپل-آیفون-قیمت گوشی-خرید گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

پیش بینی‌ها درباره گوشی جدید آیفون ۱۲ اپل

اغلب شایعه‌ها حاکی از آن است که امسال کمپانی اپل ۴ مدل آیفون جدید معرفی می‌کند. این خانواده شامل گوشی هوشمند آیفون ۱۲، آیفون ۱۲ پلاس، آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس می‌شود که به ترتیب نمایشگر ۵٫۴، ۶٫۱، ۶٫۱ و ۶٫۸ اینچی دارند و همگی از پنل نمایش اولد برخوردار می‌شوند و از قابلیت ارتباطی ۵G هم پشتیبانی می‌کنند. این گوشی‌ها قرار است اولین گوشی ۵G غول تکنولوژی مذکور باشند در حالی که بیش از یک سال از عرضه قابلیت مذکور به بازار موبایل زمان می‌گذرد. همچنان دو مدل پرو و پرو مکس از ۶ گیگابایت حافظه رم و دوربین اصلی سه گانه پشتیبانی می‌کنند و نمایشگر ProMotion آن‌ها نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی دارد.

برخی گزارش‌های دیگر اخیرا منتشر شده است که به احتمال عرضه نسخه ۴G از دو گوشی جدید آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پلاس در برخی بازارهای منتخب اشاره دارد. براساس این ادعا، نسخه مذکور به نمایشگر LCD مجهز می‌شود و تنها ۴ گیگابایت حافظه رم دارد.