در حالی که همچنان منتظر معرفی نسل اول گوشی‌های ۵G برند اپل هستیم، همچنین شایعه‌هایی هم درباره نسل آینده به نام آیفون ۱۳ منتشر شده است. اخیرا راس یانگ از موسسه تحقیقاتی Mizuho Securities هم اطلاعاتی را درباره گوشی جدید آیفون ۱۳ به اشتراک گذاشت. گوشی هوشمند آیفون ۱۳ پیش بینی شده توسط این موسسه بسیار شبیه به گوشی جدید و مورد انتظار آیفون ۱۲ به نظر می‌رسد. این گوشی جدید قرار است با نمایشگر ۶٫۷ اینچی در مدل Pro Max، نسخه ۶٫۱ اینچی Pro و یک مدل استاندارد ۶٫۱ اینچی به همراه نسخه مینی ۵٫۴ اینچی توسعه پیدا کند. همچنین پیش بینی شده است که این چهار مدل گوشی جدید از نظر مشخصات فنی و طراحی ظاهری تفاوت چشمگیری با هم نداشته باشند.

بر اساس گمانه‌زنی‌ها هر سه مدل گوشی آیفون اپل به نام آیفون ۱۳ از تکنولوژی لمسی زیر نمایشگر خود بهره می‌گیرند. علاوه بر این در گزارش ذکر شده است که کمپانی تولید کننده BOE به همراه LG در تولید و تحویل نمایشگرهای این مدل‌ها همکاری می‌کند تا در نتیجه نمایشگرهای ۶٫۱ اینچی مخصوص برای آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو آماده شود. همچنین گزارش‌هایی وجود دارد که اشاره می‌کند ممکن است کمپانی سامسونگ تکنولوژی Y-Octa را برای نمایشگرهای همه مدل‌های سال آینده فراهم کند.

راس یانگ ادعا می‌کند که مهم‌ترین به روزرسانی در مدل‌های آینده آیفون ۱۳ هم نمایشگر ProMotion با پشتیبانی از نره تازه سازی ۱۲۰ هرتزی خواهد بود. این نمایشگر از تکنولوژی LTPO برای پشتیبانی از نرخ تازه سازی متغیر بهره می‌برد. همچنین به نظر می‌رسد نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز تا پیش از سال ۲۰۲۱ در هیچ گوشی جدید آیفون دیده نشود.

آیفون ۱۳ تفاوت چندانی با آیفون ۱۲ ندارد

دو گوشی جدید آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ مینی به همان دوربین تعبیه شده درون گوشی هوشمند آیفون ۱۲ پرو مکس مجهز می‌شوند. اما اندازه حسگر در هر دو مدل پرو افزایش پیدا می‌کند. بدین ترتیب دوربین‌ها در همه مدل‌های گوشی جدید آیفون ۱۳ به شکل چشمگیری دستخوش تغییر می‌شود و ارتقا پیدا می‌کند.

اپل-آیفون-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

راس یانگ علاوه بر این پیش بینی می‌کند که هر دو مدل گوشی جدید آیفون ۱۳ پرو از اسکنرهای LiDAR استفاده می‌کنند؛ اما هنوز مشخص نیست که دو مدل استاندارد و مینی هم از آن برخوردار می‌شوند یا خیر. درباره گوشی جدید آیفون ۱۲ هم در شایعه‌ها به طور مشخص پرداخته نشده است که اسکنرهای LiDAR روی همه مدل‌های پرو حضور دارد یا تنها پرچمدار آیفون ۱۲ پرو مکس ۶٫۷ اینچی از آن پشتیبانی می‌کند.

همه گوشی‌های جدید آیفون ۱۳ سال آینده از شبکه‌های ارتباطی sub-6GHz 5G پشتیبانی می‌کنند، اما  نسخه‌های پرو همچنین ممکن است از mmWave 5G پرسرعت‌تر هم بهره مند شوند. امسال گوشی جدید آیفون ۱۲ پرومکس تنها نسخه در خانواده چهارگانه آیفون ۱۲ است که mmWave 5G را ارائه می‌کند.

راس یانگ همچنین بیان کرده است که گوشی جدید دیگری به نام iPhone SE تا پیش از بهار ۲۰۲۲ در کار نیست. انتظار می‌رود که نسل سوم گوشی‌های هوشمند iPhone SE با نمایشگر ۶٫۱ اینچی LCD، Touch ID، sub-6GHz 5G و همان دوربین دوگانه موجود در گوشی هوشمند آیفون ۱۱ توسعه پیدا کند. و این خبر بدین معنی است که گوشی مذکور از طراحی آیفون ۱۱ سال ۲۰۱۹ تبعیت می‌کند. البته طراحی ممکن است تکراری و قدیمی باشد اما گوشی جدید از نظر قابلیت‌ها و مشخصات درونی ارتقا پیدا می‌کند. iPhone SE نسل سوم مانند آیپد ایر ۴ ممکن است Touch ID ادغام شده با دکمه پاور داشته باشد.