در حالی که مدت زیادی از معرفی رسمی جدیدترین پرچمدار سامسونگ به نام Galaxy Note 20 و Note 20 Ultra نمی‌گذرد، شاهد انتشار گزارش‌هایی درباره گوشی جدید این سازنده یعنی Galaxy S21 هستیم. بر اساس جدیدترین گزارش، این خانواده دارای سه مدل گوشی جدید به نام‌های Galaxy S21، Galaxy S21 Plus و Galaxy S21 Ultra است.

هر سه مدل گوشی جدید سامسونگ از نظر نرم افزاری مبتنی بر رابط کاربری One UI 3.0 و اندروید ۱۱ هستند. شناسه SM-G991U به گوشی سامسونگ Galaxy S21 تعلق دارد. دو مدل شناسه دیگر SM-G966U و SM-G998U هم اشاره دارد به دو مدل دیگر این خانواده Galaxy S21 Plus و Galaxy S21 Ultra.

سامسونگ-قیمت گوشی-خرید گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

افشای ظرفیت باتری در دو گوشی سامسونگ Galaxy S21 و S21 Plus

ظاهرا مجوز ۳C برای گوشی جدید Galaxy S21 صادر شده و مشخصات باتری دستگاه در دو نسخه متفاوت افشا شده است. بر اساس مندرجات درون این مجوز، دو گوشی جدید Galaxy S21 و Galaxy S21 Plus به باتری با ظرفیت صوری ۳۸۸۰ و ۴۶۶۰ میلی آمپر ساعت مجهز می‌شوند که انتظار می‌رود ظرفیت معمول آن‌ها کمی بیشتر باشد.

توسعه گوشی سامسونگ Galaxy S21 با رم ۱۶ گیگابایتی LPDDR5X

کمپانی سامسونگ تایید کرده که خط تولید تازه‌ای برای بخش Pyeongteak خود در کره جنوبی افتتاح کرده است تا روند تولید انبوه رم تازه خود آغاز کند. براساس گفته یک مقام ارشد بخش رم سامسونگ، این مموری جدید درهای تازه‌‌ای را به روی توسعه دهندگان و سازندگان گوشی‌های هوشمند می‌گشاید.

سامسونگ می‌گوید که این مموری جدید می‌تواند بیشترین سرعت و بیشینه ظرفیت را ارائه دهد. به گفته مقامات سامسونگ، مموری جدید LPDDR5 قادر است داده‌ها را با سرعت ۶۴۰۰Mbps انتقال دهد؛ این سرعت ۱۶درصد سریع‌تر از مموری LPDDR5 در گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ است.

بدنه این مموری جدید ۳۰ درصد باریک‌تر ساخته می‌شود که بدین معنی است همچنین فضای کمتری را در گوشی هوشمند اشغال می‌کند. انتظار می‌رود که این مموری جدید در گوشی سامسونگ Galaxy S21 (S30) معرفی شود.کمپانی سامسونگ همچنین تایید کرده است که این مموری جدید تنها محدود به گوشی‌های برند اصلی سازنده نمی‌شود و سایر سازندگان و توسعه دهندگان گوشی‌های همراه هم می‌توانند از آن استفاده کنند.