شیائومی، این غول تکنولوژی چینی در بازار دستبندهای هوشمند بسیار موفق عمل کرده است. از همان ابتدای عرضه اولین Mi Band این سری گجت‌های شیائومی همواره توجه همه را به خودشان جلب کرده‌اند. شیائومی همچنین با عرضه Mi Band 3 و Mi Band 4 توانست بازار این محصولات هوشمند را به چنگ خود درآورد. تعداد بیش از ۱ میلیون دستگاه از گجت هوشمند Mi Band 4 ظرف مدت تنها ۸ روز پس از عرضه رسمی در بازار به فروش رسید. همین رقم می‌تواند میزان محبوبیت چشمگیر دستبند هوشمند شیائومی را نشان دهد و همچنین ثابت کند که کاربران بی صبرانه منتظر معرفی نسل تازه به نام Mi Band 5 هستند. شیائومی از زمان معرفی دستبند هوشمند Mi Band 3، نسخه مجهز به امکان پرداخت موبایلی NFC را هم عرضه کرد. جالب است که این کمپانی همچنین توانست تعداد چشمگیری هم از نسخه NFC دستبند هوشمند Mi Band 4 در بازار به فروش برساند. به همین ترتیب گزارش‌هایی منتشر شده است که ادعا می‌کنند شیائومی احتمالا در زمینه عملکرد NFC و توسعه نمایشگر نسل بعدی دستبندهای هوشمند و محبوبش تغییراتی اعمال خواهد کرد.

بر اساس جدیدترین اطلاعات از TizenHel، دستبند آینده شیائومی Mi Band 5 به نمایشگر ۱٫۲ اینچی مجهز می‌شود. این نمایشگر از صفحه ۰٫۹۵ اینچی امولد تعبیه شده درون Mi Band 4 بزرگتر است. بدین ترتیب جزئیات در دستبند هوشمند جدید شیائومی واضح‌تر است و همچنین فضای بیشتری هم برای طراحی آیکون‌ها وجود خواهد داشت. Mi Band 5 برخلاف نمایشگر بزرگ‌تر قرار است سبک‌تر از نسل قبلی باشد. همچنین کنتراست نمایشگر بیشتر می‌شود تا قابلیت نمایش آن زیر نور آفتاب بهبود پیدا کند.

شیائومی-ساعت هوشمند-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

در حال حاضر دستبندهای NFC برند شیائومی تنها در چین فعال هستند. از طرفی هم گزارش‌های تازه حاکی از آن هستند که Mi Band 5 با پشتیبانی از NFC در همه بازارهای جهانی فعال خواهد بود. با توجه به این گزارش جدید، دستبند آینده شیائومی همچنین از Google Pay و سایر خدمات پرداخت موبایلی پشتیبانی می‌کند. این دستبند هوشمند پیشرفته می‌تواند برای پرداخت‌های بدون تماس و حتی به عنوان کارت اتوبوس هم استفاده شود. این قابلیت‌ها در حال حاضر در چین فعال هستند. شیائومی هر سال یک نسل تازه از دستبندهای هوشمند خود معرفی و روانه بازار می‌کند و به همین خاطر انتظار می‌رود که امسال شاهد عرضه Mi Band 5 باشیم. با توجه به شایعه‌های قبلی، دستبند هوشمند Mi Band 5 در سه ماهه دوم ۲۰۲۰ و به قیمت احتمالی ۲۶ دلار روانه بازار خواهد شد.