اپل تبلت جدید iPad Pro 2020 را در حالی که واقعا همان iPad Pro 2018 بود عرضه کرد. این تبلت جدید به پردازنده کمی بهبودیافته مجهز شده است و در ماژول دوربین اصلی خود یک لنز اضافه دارد. شایعه شده که کمپانی اپل ممکن است یک مدل آیپد پرو دیگر هم تا پیش از پایان سال ۲۰۲۰ با تغییرات چشمگیر در طراحی معرفی کند. این غول کوپرتینویی احتمالا در توسعه این تبلت جدید از پردازنده داخلی A14 استفاده می‌کند اما اطلاعات بیشتری از آن در دست نیست.

احتمال توسعه iPad Pro 2020 با نمایشگر Mini LED و پشتیبانی از ۵G

در حالی که اطلاعات قبلی اشاره کرده‌اند این تبلت جدید تا اواخر سال ۲۰۲۰ عرضه می‌شود، هیچ تاریخ معینی برای رونمایی از iPad Pro 2020 ذکر نشده است. از طرفی حالا در تازه‌ترین گزارش گفته شده است اپل تلاش می‌کند این آیپد پرو جدید را حداکثر تا سپتامبر امسال و در کنار گوشی جدید آیفون ۱۲ معرفی کند. برخی منابع چینی ادعا می‌کنند که این تبلت جدید در بازه احتمالی سپتامبر تا اکتبر به بازار می‌آید. از طرف دیگر هم خبری منتشر شد و ادعا کرد که اپل دیگر تا اخر امسال مدل جدیدی از آیپد پرو معرفی نمی‌کند و تنها ممکن است یک مدل آیپد پایین رده نسل هشتم مجهز به پردازنده داخلی A12 Bionic عرضه کند.

اپل-آیپد-تبلت جدید-قیمت تبلت-خرید تبلت-علاالدین-پاساژ علاالدین

در کنار این موارد، گزارش‌هایی در دست است که شایعه کرده این تبلت جدید احتمالا اولین آیپد اپل مجهز به شبکه ارتباطی ۵G است که از شبکه mmWave پشتیبانی می‌کند و همچنین نمایشگر mini-LED دارد.

مشخصات فنی iPad Pro 2020

آیپد پرو جدید اپل پردازنده A12 به همراه پردازنده گرافیکی ۸ هسته‌ای دارد و به همراه آن از ساختار بهینه سازی شده درونی در جهت دفع حرارت بدنه بهره می‌برد. باتری این دستگاه ۱۰ ساعت دوام می‌آورد. امکان ارتباطی Wi-Fi هم در این دستگاه هوشمند بهبود پیدا کرده است. آیپد پرو ۲۰۲۰ به نمایشگر Liquid Retina در ابعاد ۱۱ و ۱۲٫۹ اینچ مجهز شده است و در پنل پشتی خود دوربین دوگانه با لنزهای ۱۲ و ۱۰ مگا پیکسلی دارد.