با توجه به روال فعلی کمپانی اپل در معرفی گوشی‌های آیفون و همچنین بر اساس شایعه‌های اخیر، گفته شده بود که این غول تکنولوژی در سال ۲۰۲۰ هم همچنان ۳ مدل آیفون را معرفی می‌کند. از طرفی حالا گزارش متفاوتی در این باره منتشر شده است که ادعا می‌کند خانواده آیفون‌های ۲۰۲۰ چهار مدل خواهد داشت و همگی هم به پنل‌های نمایش از نوع اولد مجهز خواهند شد. با توجه به یادداشتی که خبرگزاری AppleInsider توانسته است در این زمینه به دست آورد، دو مدل از این خانواده جدید در ابعاد نمایشگر ۵٫۴ و ۶٫۷ اینچ توسعه پیدا می‌کند و دو مدل دیگر ۶٫۱ اینچی خواهد بود.

مدل بزرگ ۶٫۷ اینچی در کنار یکی از دو آیفون ۶٫۱ اینچی احتمالاً از مشخصات و قابلیت‌های پرچمدار و سطح بالاتری بهره می‌برند. منظور از این امکانات سطح بالا برای مثال دوربین اصلی با لنزهای سه گانه و قابلیت World-facing 3D Sensing است.

این دوربین درواقع طبق انتظارها ممکن است از VCSEL بهره بگیرد و نوعی حسگر باشد که نه تنها میدان دید وسیع‌تر و بزرگنمایی باکیفیت‌تر را تضمین می‌کند؛ بلکه امکان احتمالی اصلاح تصویری را که سهوً یک جسم از آن حذف شده است، فراهم می‌آورد.

گوشی-قیمت گوشی-خرید گوشی-گوشی جدید-علاالدین

فقط دو آیفون ۲۰۲۰ از امکان ارتباطی mmwave 5G پشتیبانی می‌کنند

دو مدل دیگر ۵٫۴ و ۶٫۱ اینچی هستند و احتمالاً دوربین اصلی با لنزهای دوگانه بدون ۳D Sensing خواهند داشت. علاوه بر این، انتظار می‌رود که همه آیفون‌های ۲۰۲۰ از ۵G پشتیبانی کنند. تنها مدل Pro از شبکه ارتباطی Mmwave 5G پشتیبانی می‌کند و سه مدل آیفون دیگر تنها در نسخه sub-6GHz 5G در دسترس قرار می‌گیرند.

از طرفی باید اشاره کنیم که اپل قصد دارد پیش از سپتامبر سال آینده از نسل جدید آیفون‌های کامپکت خود به نام iPhone SE 2 هم رونمایی کند. انتظار می‌رود که این گزینه کامپکت ارزان در مارس ۲۰۲۰ معرفی شود. به طور خلاصه، در سال ۲۰۲۰ کمپانی اپل قصد دارد ۵ مدل آیفون متفاوت را در دسترس کاربران قرار دهد.

البته ممکن است روند معرفی و عرضه آیفون‌ها از سال ۲۰۲۱ تغییر کند. بدین ترتیب که دو آیفون در نیمه اول ۲۰۲۱ معرفی شود و سایر دستگاه‌ها از نیمه دوم روانه بازار شوند. این تغییر می‌تواند به اپل کمک کند تا بتواند بهتر با سایر سازندگان رقیب خود در عرضه گوشی هوشمند رقابت کند. اپل به این ترتیب حتی می‌تواند دستگاه‌های خود را به منظور بهبود در طراحی و مشخصات فنی مورد بررسی قرار دهد و هرگونه اشتباه و خطای پیش آمده را در سری دوم عرضه و در نیمه دوم سال میلادی برطرف سازد. در آخر بازه انتظار کاربران برای دیدن هر آیفون تازه از یک سال به ۶ ماه کاهش پیدا می‌کند.