گوشی های سری A سامسونگ، سال آینده به لرزش گیر اپتیکال مجهز می شوند

سری A سامسونگ امسال درون تعدادی از میان رده های  ما شاهد دوربین های دارای لرزش گیر اپتیکال (OIS) بودیم. و سیاست samsung برای وجود لرزش گیر درون گوشی برای برخی مدل های این سری بود. مانند گوشی های A52 و A72. وجود لرزش گیر در ضبط ویدئو های بدون لرزش خیلی مفید است و به کاربر کمک می کند. حال طبق اخبار درز کرده samsung در سال آینده این سیاست را کمی تغییر خواهد داد.

بنابر گزارشی (تایید نشده!) از منابع کره ای، احتمالا samsung در سال ۲۰۲۲ دوربین اصلی تمام گوشی های سری A خود را به سنسور دوربین دارای OIS مجهز خواهد کرد.

سری A سامسونگ
سری A سامسونگ
سری A سامسونگ
سری A سامسونگ

اگر این سامسونگ این کار را انجام دهد دست به اقدامی بی سابقه زده است و باید دید می تواند رقبای خود را از بازار کنار بزند یا خیر؟!

همچنین با آمدن OIS به دوربین های اصلی سری A سامسونگ، این شرکت کره ای رقبای میان رده چینی خود را هدف قرار داده است. گوشی های چینی تا الان برتری خود را در این رنج با قیمت خوب خود نگه داشته بودند. اما با آمدن این دوربین ها احتمالا دست برتر را دوربین های گوشی های samsung خواهند داشت.

سیاست سری A سامسونگ

فقط تنها موضوعی که می تواند بازار سری A سامسونگ در این رنج را تهدید کند، باز هم قیمت است. چرا که خیلی از کاربران لزوم استفاده از لرزش گیر را نمی دانند و از این رو کمی خرج بیشتر برای آن را منطقی نمی دانند.

در این صورت باز هم ممکن است این سیاست سری samsung a در نهایت با شکست مواجه شود. در این گزارش آمده که گوشی هایی که لنز آن ها OIS دارند نسبت به آنهایی که فاقد این لنز هستند ۱۵ درصد گران تر خواهد بود. اما طبق تخمین ها از روی مواد به کار رفته در دوربین این گوشی این عدد باید حدود ۳ درصد باشد.

سری A 
سری A 
سری A 
سری A 

باید منتظر باشیم و ببینیم که آیا سری A سامسونگ با این شیوه می تواند دوباره سهم خود را از این بازار بیشتر کنید یا خیر؟ به نظر شما این سیاست samsung موفقیت آمیز خواهد بود؟