کانال یوتیوبی ConceptsiPhone یک ویدیو از گوشی مفهومی آیفون ۹ اپل را منتشر کرده که توسط طراحی به نام مارو باتینو به تصویر کشیده شده است. این گوشی قبلا تحت عنوان iPhone SE 2 به مدت چند ماه در گزارش‌ها دیده شده بود و قرار است جدیدترین آیفونی باشد که اپل به زودی از آن رونمایی می‌کند. آیفون ۹ با هدف احیای طراحی آیفون‌های قدیمی و مخصوصا آیفون ۸ سازنده در کنار قیمت اقتصادی توسعه یافته است.

در این ویدیوی مفهومی تلاش شده است به رویه کلی اپل در تولید و طراحی ویدیوهای تبلیغاتی وفادار ماند و طراحی و ساخت دستگاه اپل آیفون ۹ را به خوبی به نمایش گذاشت. در انتهای این ویدیو هم مخصوصا روی دوربین گوشی جدید آیفون ۹ تأکید شده است. این دوربین ظاهرا تنها یک لنز دارد و بدین ترتیب یادآور آیفون‌های پیش از معرفی آیفون ۷ پلاس است.

تعبیه پردازنده آیفون ۱۱ در گوشی آیفون ۹

ایده اصلی در توسعه گوشی‌های iPhone SE این بود که از طراحی ظاهری کلاسیک بهره بگیرند اما سخت افزار جدید در آن‌ها تعبیه شود. بدین ترتیب انتظار می‌رود که گوشی جدید آیفون ۹ هم از پردازنده داخلی A13 Bionic قدرت بگیرد. این پردازنده همان قلب تپنده درون گوشی آیفون ۱۱، آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس است.

از نظر میزان رم داخلی احتمالا ۳ گیگابایت برای آیفون ۹ در نظر گرفته می‌شود و در دو نسخه با حافظه داخلی ۶۴ و ۱۲۸ گیگابایت در دسترس قرار می‌گیرد. این ویدیوی مفهومی همچنین آیفون ۹ اقتصادی را در رنگ‌های خاکستری فضایی و قرمز به نمایش می‌گذارد.

در آخر در زمینه قیمت انتظار می‌رود آیفون ۹ / iPhone SE 2 با قیمت پایه ۳۹۹ دلار عرضه شود. بر اساس شایعه‌ها و پیش بینی‌های تحلیل گرانی مانند مینگ چی کو، این دستگاه هوشمند در ماه مارس معرفی خواهد شد.

چند روز پیش گزارش شد که روند تولید آزمایشی آیفون ۹ اپل آغاز شده است. با توجه به منابعی که از درون زنجیره تأمین اپل خبر داده‌اند، حجم تولید این گوشی جدید مرز ۳۰ میلیون دستگاه را پشت سر خواهد گذاشت.

روند تولید انبوه گوشی آیفون ۹ احتمالا در اواسط فوریه آغاز می‌شود. این گوشی مخصوصا برای بازارهای در حال توسعه مانند هند مناسب است و می‌تواند با قیمت حدودی ۳۹۹ تا ۴۳۲ دلاری خود رقیب قدرتمندی برای میان رده‌های سطح بالای اندرویدی باشد.