تلگرام یکی از سرویس‌هایی است که به دلیل قطعی فیس‌بوک (واتس‌اپ) مشتریان زیادی پیدا کرد. این سرویس پیام رسانی در چند هفته اخیر ویژگی های زیادی را به خود اضافه کرده است و بنظر می آید که قرار است به زودی موارد خیلی بیشتری را نیز ارائه دهد.

تلگرام از ماه اکتبر تبلیغات در کانال‌های بزرگ را که تعداد اعضای آن‌ها بیش از هزار نفر باشد را آغاز کرد. طبق گزارش MsPowerusers،  پاول دوروف، مدیر عامل تلگرام، امروز چند اطلاعیه در مورد تبلیغاتی که در کانال های بزرگ با بیش از ۱۰۰۰ کاربر (از طریق MSPU) نمایش داده می شود، ارائه کرد.

اگر یک یا چند مورد از این کانال ها را دنبال می کنید و از تبلیغات پی در پی این کانال ها خسته شده اید، خوشحال خواهید شد که بدانید تلگرام یک سرویس اشتراکی همراه با هدف غیرفعال کردن این تبلیغات راه اندازی خواهد کرد.البته، اگر نمی‌خواهید برای چنین خدماتی هزینه بپردازید، همچنان آن تبلیغات را مشاهده خواهید کرد، اما خوب است بدانید که این گزینه نیز وجود دارد.

تلگرام

پاول دوروف همچنین در گفته های خود افزود:

ما از قبل کار بر روی این ویژگی جدید را آغاز کرده ایم و مشتاقانه منتظر راه اندازی آن در این ماه هستیم. این می تواند در قالب یک اشتراک ارزان قیمت صادر شود که به هر کاربری اجازه می دهد مستقیماً از توسعه تلگرام حمایت مالی کند و هرگز تبلیغات رسمی را در کانال ها مشاهده نکند.

علاوه بر این، کسانی که کانال های بزرگ دارند، می‌توانند تبلیغات رسمی در کانال خود را برای همه‌ی کاربران غیرفعال کنند. در حال حاضر،  در حال ارزیابی شرایط اقتصادی برای تحقق این امرهستیم. با فرض بر اینکه هزینه ی کافی برای نمایش آگهی‌ها وجود داشته باشد، تبلیغ‌کنندگان به‌زودی می‌توانند یک آگهی نامرئی در هر کانال قرار دهند.

از آنجایی که تلگرام همچنان در حال کار بر روی ارائه این ویژگی به کاربران است، هنوز قیمت اشتراکی اعلام نشده است، اما پس از آماده شدن کامل این ویژگی، اطلاعات بیشتری خواهیم آموخت.

 

منبع مطلب