تصویری اخیرا در فضای وب منتشر شده است که می‌تواند تفاوت‌های طراحی در میان گوشی‌های مختلف خانواده جدید هوآوی Mate 40 را نشان دهد. این تصویر درواقع سه مدل قاب محافظ شفاف سیلیکونی را به نمایش گذاشته است که به سه مدل گوشی جدید Mate 40 تعلق دارند. همان طور که در تصویر هم شاهد هستیم، گوشی جدید Mate 40 Lite به طور کامل از طراحی دو مدل پرچمدار Mate 40  و Mate 40 Pro متفاوت است.

با توجه به تصویر افشاشده پیش رو، لنزهای دوربین اصلی در دو گوشی جدید Mate 40 و Mate 40 Pro هم مانند Mate 30 Pro درون ماژول دایره‌ای چینش می‌شود اما ماژول دوربین اصلی در گوشی هوشمند Mate 40 Lite به شکل ستونی و عمودی در گوشه سمت چپ پنل پشتی تعبیه می‌شود و تقریبا شبیه گوشی هواوی Mate 30 Lite خواهد بود.

می‌دانیم که دو مدل پرچمدار جدید هوآوی Mate 40 و Mate 40 Pro در دوربین اصلی به ۴ لنز مجزا مجهز می‌شوند اما نسخه Mate 40 Lite با توجه به تصویرش سه لنز در ماژول اصلی خود دارد. در آخر همچنین شایعه‌ها اشاره دارند که نمایشگر در دو مدل سطح بالای این خانواده خمیده طراحی می‌شود اما نسخه لایت نمایشگر مسطح خواهد داشت. بدین ترتیب گوشی جدید Mate 40 Lite بزرگترین نسخه در این خانواده خواهد بود.

هواوی-قیمت گوشی-خرید گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

مجوز EEC برای خانواده Mate 40

کمپانی هوآوی با توجه به تحریم‌هایی که آمریکا علیه آن وضع کرده است، اوضاع سختی را مخصوصا در بازار موبایل می‌گذراند و در تلاش برای حفظ بقای خود است. انتظار می‌رفت هوآوی از پردازنده جدید Kirin 9000 SoC در نمایشگاه بین المللی IFA 2020 رونمایی کند اما این انتظار برآورده نشد. از طرفی هم این سازنده هنوز دست از تلاش نکشیده و صدور مجوز EEC برای گوشی جدید Mate 40 گواهی بر همین ایده استو.. صدور این مجوز نشان می‌دهد که هواوی می‌خواهد گوشی جدید Mate 40 خود را در بازار اروپا هم عرضه کند.

هواوی-قیمت گوشی-خرید گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

در حال حاضر جزئیات زیادی از این گوشی جدید در دسترس نیست اما می‌توانیم مجهز شدن حداقل یک مدل پرچمدار از این خانواده را به پردازنده ۵ نانومتری Kirin 9000 تایید کنیم. همچنین پیش بینی شده است که گوشی هوشمند Mate 40 Pro به نمایشگر ۶٫۴ اینچی با ناچ حفره‌ای دوگانه آبشاری مجهز شود . علاوه بر آن لنزهای چهارگانه دوربینش از برند Leica باشند.